X


Anlık Bitcoin

Anlık Bitcoin fiyatı ne kadar oldu?
22:17
15 Mayıs 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saat içerisinde %4,6 düşüş yaşasa da hala kritik desteğin üzerinde tutunmaya devam ediyor. Bitcoin fiyatının 15 gün içerisinde %15 düşüş yaşadığı görülüyor ve lider kripto para birimi için 65.000 dolar seviyesi önemli bir direnç oldu.

Anlık Bitcoin fiyat verisi ise 43.820 doları göstermekte ve BTC için 45.000 doların altına inilmesi riskin artması anlamına geliyor. Bitcoin fiyat verilerine ve teknik analizine göre ise BTC/USD paritesi 42.000 doların altına indiğinde gerçek tehlike başlayabilir. Lider kripto para birimi 64.000 dolara uzun bir süreçte çıkarken bunun 43.000 dolara olan düşüşü ise beklenenden çok daha hızlı ve ani oldu. Bu da kripto para piyasalarının ve anlık Bitcoin fiyatının ne kadar hızlı değişebildiğini gösteriyor.

Bitcoin son 24 saat içerisinde %3 değer kaybederken 7 gün içerisinde ise %24 geriledi ve kırılamaz denen destekleri bir bir geçti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin Anlık Değer

Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 43.820 dolardan işlem görüyor. BTC’nin toplam piyasa değeri de 1 trilyon doların altına indi. BTC, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 819 milyar dolarlık piyasa değerine sahip ve 7 günde sadece düşüş yaşadı. 1,3 trilyon dolara kadar çıkarak rekor kıran BTC’nin yaşadığı düşüşte altcoinlerin tutunması ise BTC’nin piyasa hakimiyetinin de önemli bir düşüş yaşamasına yol açtı. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti 3 yıldan sonra ilk defa %40 seviyesine kadar çekildi. Bitcoin’in bu çekilmesine karşı Ethereum gibi altcoinlerin ise piyasadaki paylarını arttırdıkları görüldü.

Son 1 saat içerisinde ise kripto para piyasasının genelinin yükseliş içerisinde olduğu ve yeşillendiği görülmekte. Bitcoin bu 1 saatlik sürede %2 yükselirken Ethereum %4,5 ile burada da farkını ortaya koydu. Altcoinler şu an için Bitcoin’e meydan okuyor ve bunun piyasa hakimiyetini düşürüyor.

Bitcoin nedir nasıl paraya çevrilir?

Bu duruma rağmen ise lider kripto para birimi Bitcoin’in hala uzun vadede birçok kripto paraya göre çok daha güvenli olduğu biliniyor. Bitcoin yatırımı yapanlar kısa sürede ciddi kazançlar elde etme şansına sahip. Tabii ki kayıp riski de bulunuyor. Bitcoin’den kazanç elde eden veya elindeki BTC’leri satmak isteyenler ise bunu Binance kripto para borsasından yapabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar