X

Analistten Ethereum (ETH) Fiyat Sinyali: Yükseliş Nereye Kadar Sürecek?

Ethereum fiyatı için yeni hedef belli oldu.
21:12
16 Aralık 2020

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple’ın (XRP) parabolik yükseldiği şu dakikalarda ünlü kripto para analistlerinin yorumları hiç olmadığı kadar önemli. Lider kripto para birimi 20.800 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı ve bütün piyasanın ilgisini üzerine çekti. Bunun yanı sıra 0,45 dolara gerileyen XRP bir anda 0,52 dolara, 590 dolardan işlem gören ETH ise aynı hızda 630 dolara kadar yükseldi. Peki yükselişin devam etme ihtimali var mı?

Tanınan Analist, Ethereum Tahminini Açıkladı

Ünlü kripto para analisti Josh Rager, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında özellikle toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’a değindi. Rager, Ethereum fiyatının henüz tüm zamanların rekor seviyesinin çok gerisinde olduğunu belirterek aslında ne kadar yükseliş payı kaldığını gösterdi.

Analist, Ethereum fiyatının tüm zamanların rekor seviyesinden yaklaşık olarak 800 dolar geride olduğunu yani buradan 2 kat artış yaşanabileceğini belirtti. Bitcoin fanatiklerinin bile ETH alarak ciddi anlamda kazanç elde edebileceğini belirten Josh Rager, bu ifadesi ile net bir altcoin sezonuna işaret etmiş oldu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ethereum Rekorundan Çok Uzakta

Ünlü analistin gönderisinin altında yapılan yorumlara bakıldığında ise şu an için birçok kişinin Ethereum’dan umutlu olduğu görülüyor. Bir kullanıcı yayınladığı teknik analizinde 621 doların üzerinde yükselişin önünün açık olduğunu ortaya koydu ve 750 dolar hedefi verdi. Başka bir kullanıcı ise “mega altcoin rallisinin” gelmekte olduğunu belirterek yatırımcılara seslendi.

Bitcoin fiyatı ise rekor kırdıktan sonra hafif bir konsolidasyon yaşamaya başladı. An itibarıyla 20.696 dolar seviyesine gerileyen lider kripto para biriminin 20.000 doların altına inmesi bunun şiddetine göre ya düşüş ya da altcoin rallisi olarak yorumlanabilir. Eğer fiyat 20.000 dolara yakın noktalarda durmayı başarırsa bunun net bir altcoin boğası sinyali olduğu söylenmekte.

Bitcoin’in Hareketleri Her Şeyi Belirleyecek

BTC fiyatının 19.000 doların altına sert bir iniş yapması ise altcoin boğasını başlamadan bitirebilecek etkiye sahip. Ethereum ve XRP fiyatları lider kripto para biriminin yaşadığı düşüşe rağmen tutunarak aslında altcoin rallisi sinyali veriyor. Bunun başlaması için ise Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin düşüş yaşaması ve 60 seviyesinin altına inmesi gerekmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar