X


Analistten Bitcoin Yatırımcılarına Uyarı: Yüzde 60’a Hazır Olun

Popüler kripto para analisti Bitcoin yatırımcılarını uyardı.
10:19
12 Temmuz 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin 9.500 dolar seviyesindeki direnç noktasından ret yedikten sonra makro ölçekte konsolidasyon yaşamaya devam etti. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.200 dolardan işlem gören BTC, şu an için 9.000 ile 8.500 dolar arasında birçok desteğe sahip ve bu düşüşün daha da şiddetlenmesini engelleyebilir.

BTC, düşüş konusunda kendini geçici süre de olsa güvenceye almış durumda ancak boğaların durumu oldukça kritik. Bitcoin’in kısa vadede kendini güvenceye almasına rağmen daha önce Mart ayında BTC fiyatında %60 düşüş yaşanmasına neden olan bir sinyalin tekrar ortaya çıkması ise yatırımcıların endişesini arttırdı. Bitcoin, Mart ayında 3.700 dolar noktasına kadar gerilese de buradan %150 artış elde etmeyi ve 10.000 dolara kadar yükselmeyi başarmıştı.

Bitcoin Grafiğinde Korkutucu Sinyal

Bir kripto para analisti ise iki önemli hareketli ortalamanın ayı piyasası sinyali vermesi ile Mart ayındaki seviyelere geri dönebileceğimizi düşünüyor. Kısa vadeli hareketli ortalamanın uzun vadeli hareketli ortalamanın altına düşeceğini belirten analist, bunun %60 düşüş getirebileceği konusunda yatırımcıları uyardı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kripto para analisti FizeekMoney’nin belirttiği sinyal gerçekleşirse Bitcoin fiyatının birkaç gün içerisinde 3.700 dolar noktasına kadar düşmesi mümkün olabilir. Analist daha önce XRP’nin 0,13 dolara kadar düşeceğini ifade etmiş ve bu tahmininde haklı çıkarak büyük bir takipçi kitlesi elde etmişti.

Daha önce haklı çıkan analistin bu Bitcoin fiyat tahmininin gerçekleşmesi ise piyasaya kalıcı bir ayı piyasası getirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar