X


XRP Yatırımcılarının Kabusu Geri Mi Döndü?

Daha önce XRP'ye sert düşüş getiren bir sinyal yine görüldü.
09:55
12 Temmuz 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, kesinlikle 2020 yılında iyi bir performans sergileyemedi. Buna rağmen geçtiğimiz hafta hafif bir hareketlenme yaşayan XRP’nin fiyatı, Bitcoin’in yakaladığı ivme yüzünden yine düşüşe geçti. 2020 yılında iyi bir performans sergileyememesinin yanı sıra 2021 yılı için de yatırımcıların umutlarını kaybetmeye başladıkları XRP şimdi korkutucu bir sinyal ile gündeme geldi.

XRP Grafiğinde Önemli Bir Sinyal Görüldü

XRP yatırımcılarının kabusu olarak bilinen ve daha önce sert düşüşlerin sinyalini veren zaman odaklı bir indikatör, yine ortaya çıkmış gibi gözüküyor. Tom Demark Sequential indikatörünün 9 numaralı sinyali, tam anlamıyla düşüş ifade ediyor. Söz konusu indikatör genellikle “8”, “9”, ve “13” mumlarını bir varlık önemli bir dönüş veya trend kırılım noktasına geldiğinde göstermekte.

Sadece bu indikatörün verdiği sinyallere odaklanan bir Telegram kanalı tarafından yapılan uyarıda XRP fiyat grafiğinde hem 9 hem de 13 mumlarının görüldüğü belirtildi. Bu yılın Nisan ayında görülen sinyal XRP’ye Bitcoin karşısında %35 gibi sert bir düşüş getirmişti. XRP’nin düşüş yaşayacağına dair olan emareler ise sadece bununla sınırlı değil.

Daha önce tecrübeli kripto para analisti ve Bitcoin boğası Peter Brandt XRP’nin yıl içinde Bitcoin’e karşı %90 değer kaybedeceğini belirtmişti.

XRP fiyatı zaten ayı piyasası etkisinde iken bir de böyle ek bir düşüş görülmesi, Ripple yatırımcılarını ciddi anlamda üzebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar