Analistlerden İpuçları: Bu 5 Altcoin 2022 Ocak Ayı İçin Doğru Seçim Olabilir!

Piyasanın çeşitli analistleri bu 5 altcoin üzerine yoğunlaşıyor ve 2022 yılında güzel fiyat hareketlerinin görülebileceğini düşünüyor.
17:00
28 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

2021 yılı bitiyor ve adım adım 2022 yılına giriş yapıyoruz. 2021, kripto para birimleri için oldukça iyi bir yıl oldu. Ama her analistin dile getirdiği gibi kripto para ekosisteminde fırsatlar bitmez. Analistlerin 2022 Ocak ayı için iyi birer tercih olacaklarını düşündükleri 5 altcoin’e neden artışlar beklendiğine bir göz atalım…

Olympus (OHM)

Analistlerin değindiği ilk altcoin Olympus (OHM). Algoritmik bir stablecoin olarak adlandırılsa da Olympus, fiyatını yönetmek için DAI gibi rezerv varlıkları kullandığından merkez bankasına daha çok benziyor. Burada amaç, volatil piyasa odaklı fiyatı korurken fiyat istikrarını da sağlamak.

Yapılan açıklamalara göre OHM, DAO’nun gücüne sahip ve çok sayıda stake ve getiri fırsatı sunuyor. Analistlere göre sunduğu fırsatlar sebebiyle OHM değerlendirilebilecek bir altcoin ve OHM yazının kaleme alındığı an itibari ile 365 dolardan işlem görüyor.

SingularityDAO (SDAO)

SingularityDAO, ana hedefi DynaSets’i, AI tarafından yönlendirilen ve çeşitlendirilmiş kripto para birimi varlık sepetlerini yönetmek olan, merkezsiz, blok zinciri tabanlı bir organizasyon olarak karşımıza çıkıyor. SingularityDAO’daki oylama gücü ise SingularityDAO token’ı (SDAO) tarafından kullanıcılara veriliyor.

SingularityDAO, SingularityNET’in üstün AI teknolojisini kullanarak AI tarafından yönetilen fonların karmaşık risk yönetimi stratejilerini DeFi’ye getirmeyi hedefliyor. Analistlere göre projenin geleceği çok parlak ve SDAO yazının yayına hazırlandığı sırada 1,57 dolardan işlem görüyor.

Ripple (XRP)

Analistlere göre 2022 yılında büyük artış potansiyeli olan bir başka kripto para birimi Ripple (XRP). Piyasa değeri bakımından 7. en büyük kripto para konumunda yer alan XRP, yazının yayına hazırlandığı sırada 0,88 dolardan işlem görüyor.

Ripple’ın özellikle SEC ile dava sürecinin 2022 yılında sonlanması beklendiği için analistler, XRP fiyatının yönünü yukarı döndüreceğini düşünüyor.

Avalanche (AVAX) ve Harmony (ONE)

Analistlerin 2022 yılı Ocak ayı için bir fırsat olacak gördükleri son iki altcoin ise Avalanche (AVAX) ve Harmony (ONE). Avalanche, merkezi olmayan uygulamalar ve özel blok zinciri ağları için bir platform olarak işlev gören birinci katman bir blok zinciri olarak tanımlanabilir.

Harmony ise merkezi olmayan uygulamaların (DApp’ler) oluşturulmasını ve kullanılmasını kolaylaştırmak için tasarlanmış bir blok zinciri platformu şeklinde karşımıza çıkıyor.

Yazının kaleme alındığı an itibari ile AVAX 115 dolardan işlem görürken ONE da 0,21 dolardan işlem görüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar