Analiste Göre Bu Altcoin, Yakın Vadede Güçlü Bir Ralli Başlatabilir!

Yakın vadede güçlü bir yükseliş ivmesi yakalayabileceğini düşündüğü altcoin'e işaret eden analist, kritik fiyat seviyelerine işaret etti.
09:13
16 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para analisti Michaël van de Poppe, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile piyasadaki son duruma ilişkin düşüncelerini paylaştı ve güncel teknik görünümü  değerlendirdi. Analist, kripto para piyasasının yeniden yükselişe geçmesi ile birlikte güçlü bir yükseliş ivmesi yakalayabileceğini düşündüğü LINK’e işaret etti. Analiste göre LINK, yakın vadede 12 dolar seviyelerine varan bir yükseliş hareketi başlatabilir.

Analistten Dikkat Çeken “Ralli” Vurgusu

Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile piyasadaki son duruma ilişkin düşüncelerini paylaşan ve güncel teknik görünümü değerlendiren Michaël van de Poppe, kripto para piyasasının yakın dönemde yeniden toparlanmaya başlaması durumunda güçlü bir yükseliş ivmesi yakalayabileceğini düşündüğü LINK’e işaret etti. Analist, 8 dolar seviyelerinin LINK adına yakın vadede kritik bir destek seviyesi olduğunu ifade etti ve piyasanın yeniden yükselişe geçmesi ve 9,5 dolar seviyelerinin aşılması ile birlikte LINK’in güçlü bir yükseliş ivmesi yakalayabileceğini öne sürdü. Analiste göre Chainlink (LINK), yakın vadede 12 dolar fiyat seviyelerine varan bir yükseliş hareketi başlatabilir.

Kripto Para Piyasası Düşüşte

Son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama %3’lük bir değer kaybı kaydeden lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeniden 24.000 dolar seviyelerinin altına geriledi. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, dün öğlen saatlerinden bu yana değer kayıplarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte 1.870 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para piyasasının toplam değeri, 1,18 trilyon dolara geriledi. Öte yandan Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 200 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar