reklamı kapat

Amazon Kullanıcıları Kripto Paraları İstiyor

Yapılan bir ankete göre Amazon kullanıcıları kripto paraları istiyor.
7 Şubat 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Elektronik ticaret devi Amazon’un kullanıcıları arasında düzenlenen bir anketin sonuçlarına göre platformun kullanıcıları kripto paraları istiyor. Ankette kullanıcıların daha geniş yelpazede ürün satın almak istediği sonucu görülüyor. Bu ürünler arasında kripto paraların da bulunması dikkat çekti. Anketin finansal içerik portalı Investing.com’un gerçekleştirdiği ifade edildi.

Amazon Kullanıcılarına Anket

Investing.com tarafından Amazon kullanıcıları arasında düzenlenen ankete tam bin katılımcı dahil oldu. Anket, kullanıcıların ne sıklıkla sipariş verdiğini ve şirkete ne derecede güvendiğini ortaya çıkarmayı hedefliyordu. Müşterilere Amazon.com üzerinden alışveriş yaparken hangi ürünlerde en çok rahat hissettikleri soruldu.

Kullanıcıların Kripto Talebi

Ayrıca katılımcılara, hangi ürünlerin platformda bulunması durumunda rahatlıkla satın alınabileceği sorusu soruldu. Katılımcıların %12,7’lik bir kısmı bu soruya kripto paralar yanıtını verdi. Bu sonuçlara göre Amazon kullanıcıları arasında kripto para talebinin bulunduğu ifade edilebilir.

CoinTürk okurlarıyla daha önceden paylaştığımız bir haberde Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun Amazon hakkındaki iddilarına yer vermiştik. Söz konusu habere bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Investing.com’un anketini göz önünde bulundurarak Zhao’nun iddialarında haklı çıkabileceğini söylemek yanlış olmaz.

Kullanıcıların Amazon platformunda bulunmasını istediği diğer ürünler arasında tıbbi marihuana (%13,5), reçetelendirilen ilaçlar (%9,3), bilgisayarlar (%72,9), kupon ve bahisler (%10,6) ve hatta sağlık hizmetleri (%15,3) de yer alıyor. Katılımcıların birden fazla seçeneği tercih edebilmelerine izin verildi. Kim bilir belki Amazon da bir gün kendi kripto parasını piyasaya süren dev şirketler arasına katılır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.