reklamı kapat

Binance CEO’sundan Amazon Hakkında Kripto(?) Para Spekülasyonu

Binance CEO’su CZ Amazon’un kripto para çıkaracağına dair spekülasyonda bulundu.
4 Şubat 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

CCN’in haberine göre Binance CEO’su Changpeng Zhao Amazon’un kripto para çıkaracağını iddia etti.

Zhao’dan Cesur İddia

Her şey Binance CEO’sunun şu tweet’iyle başladı:

İnternet temelli (fiziksel olmayan) herhangi bir işletme için konuşacak olursam, neden kimsenin ödemelerde kripto para kabul etmediğini anlamıyorum. (Kripto) geleneksel ödeme yöntemlerine göre daha kolay, hızlı ve ucuz. Daha az kağıt işi var. Ve daha çeşitli demografik kitleye ve coğrafyaya ulaşıyor.

Crypto Dan, The Crypto Bull Zhao’ya cevap olarak şunları yazdı:

Jeff Bezos’a sor. Eğer o bunu yaparsa herkes onu kopyalar.

Sonrasında Zhao şöyle yazdı:

Amazon er ya da geç bir para çıkarmak zorunda kalacak.

Amazon ve Kripto

2014’te Amazon Bitcoin’i (ödemelerde) kabul etmeyeceklerini çünkü “müşterilerinden bunun onlar için doğru olduğuna dair herhangi bir şey duymadıklarını” açıkladı. Bu aynı zamanda şu anlama geliyor: İnsanların talebi kritik bir seviyeye çıkarsa, yani talepte artış yaşanırsa Amazon kripto para fikrine sıcak bakabilir.

Şayet Zhao’nun kaçınılmaz olarak gördüğü üzere Amazon kendi kripto parasını basarsa şirket bambaşka bir dönemece girmiş olur. Amazon dünyadaki en önemli kripto para basan kuruluşlardan biri olabilir – piyasaya kitap satış mağazası olarak giren bir şirket için hiç fena değil. Bununla birlikte Amazon’un basacağı kripto para, yalnızca platformdaki ödeme seçeneklerinin artmasıyla değer kazanır çünkü çeşitlilik her zaman önem arz eder. Dolayısıyla Amazon’un belki de ilk olarak Bitcoin’i kabul etmesi gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.