X


Altcoin Yatırımcıları Dikkat: Ethereum’dan Güç Bulan Bitcoin Yükseliyor!

Ethereum çok zor bir gün geçirdi ve Bitcoin'den büyük ölçüde düşük performans gösterdi.
13:00
27 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

İkinci en büyük kripto para birimi Ethereum, son 24 saat içinde yüzde 11’den fazla değer kaybetti ve Bitcoin’den çok daha düşük performans gösterdi.

ETH/BTC 24 Saatte %10’a Yakın Değer Kaybetti

ETH/BTC işlem çifti sadece bir günde yüzde 7,85 değer kaybetti ve 20 Ekim’den bu yana görülen en düşük seviye olan 0.059 BTC’ye düştü.

Ethereum, riskten kaçınma duyarlılığının merkezi aşamada olması nedeniyle yılın başından bu yana Bitcoin karşısında yüzde 22’den fazla değer kaybetti.

Altcoin‘ler, boğa piyasaları sırasında Bitcoin’den büyük ölçüde daha iyi performans gösterme eğilimindeyken, yatırımcılar daha güvenli ve daha yerleşik varlıklara yönelme eğilimi gösterirler. Bunun sonucunda altcoin’ler ayı piyasalarında çok daha dik düzeltmelerden geçer.

Bitcoin Hakimiyeti %46’nın Üzerine Çıktı

Bitcoin hakimiyeti şu anda yüzde 46 seviyesinin üzerine çıkarken, ünlü kripto para trader’ı Scott Melker’a göre, Bitcoin hakimiyeti grafiği aşağı yönlü sapmayı geçersiz kıldı. Bu da altcoin’lerin muhtemelen düşük performans göstermeye devam edeceğini gösteriyor. Öte yandan Bitcoin de böyle bir ortamda güvenli bir liman olmaktan oldukça uzak. En büyük kripto para birimi, yılın başından bu yana yüzde 57,90 değer kaybetti.

Kurucu ortak Vitalik Buterin‘e göre, Ethereum’un kötü fiyat performansına Ethereum Beacon Chain’de gerçekleşen ve Ağustos ayının başında ana iş kanıtı (PoW) zinciriyle birleşebilecek yedi blokluk derin bir yeniden yapılanma neden oldu. Geliştiriciler, olayı, hisse kanıtı (PoS) zincirindeki bir tür temel kusurdan ziyade “önemsiz olmayan bir segmentasyona” bağladılar. Beacon Chain, 2021’in Aralık ayının sonlarında piyasaya sürülmüş ve ETH staking’i tanıtmıştı.

Bu Cuma gerçekleşmesi planlanan yaklaşan aylık opsiyonların sona ermesi, ayıların güzel bir maaş gününü güvence altına almak istediği ana düşüş katalizörlerinden biri ve şimdiye kadar bunu çok iyi bir şekilde kullanmayı başardılar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar