reklamı kapat

Altcoin Sezonu Kapıda Mı?

Altcoin piyasalarının yeşile bürünmesi kripto severleri umutlandırıyor…
13:00
19 Şubat 2019

Uzun süredir devam eden kripto kış ve ayı piyasası Bitcoin yatırımcıları için çok acımasız olsa da altcoin yatırımcıları için çok daha kötü geçiyor.

Piyasadaki altcoin’lerin çoğu 2017’de tüm zamanların en yüksek değer seviyelerini gördükten sonra neredeyse %99 oranında düştü. Ancak bir piyasa analistine göre altcoin’ler uzun vadeli ve büyük çaplı bu düşüşün ardından artık toparlamanın eşiğinde ve bir “altcoin sezonu” kapıda…

Altcoin’ler Direnç Noktasında

Ethereum ve Ripple gibi altcoin’ler Bitcoin’deki düşüşten çok daha fazlasını yaşadı. Bitcoin 2017 Aralık’ta en yüksek değerine ulaştıktan sonra %85’lik bir düşüş yaşarken Bitcoin’in hemen arkasından gelen Ethereum ve Ripple neredeyse %90 oranında düştü.

Bunun yanında eklenen satış baskısıyla da beraber altcoin’ler beklenenden çok daha fazla kayıp yaşadı. Ancak kritik direnç noktası kırılırsa yakın zamanda altcoin’ler yeniden sahneye çıkabilir…

Önde gelen kripto analisti GalaxyBTC tarafından Twitter üzerinden paylaşılan bir grafiğe göre altcoin piyasası 2018 Ocak ayından bu yana devam eden genel bir direnç noktasında yer alıyor.

Gün boyunca Ethereum, EOS ve BCH’in yaklaşık olarak yüzde 15 ile yüzde 25’lik bir artış gösterirken Bitcoin’in %8’de kaldığını göz önünde bulundurursak “bir altcoin sezonu mu geliyor?” sorusunu sormamız da çok yanlış olmaz. Ethereum’un yükselişindeki sebepleri incelediğimiz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca diğer altcoin’lerin de yeşil bir manzara çizdiğini rahatlıkla dile getirebiliriz.

Altcoin Sezonu

Ayrıca GalaxyBTC kripto para birimi işlemlerinde sıkça rastlanan ve kalıplaşmış bazı düşünceleri de takipçileriyle paylaştı. Analist genel itibariyle Bitcoin baskınlığının yükselmesinin hemen ardından kırıldığını ve sonrasından “altcoin sezonun” başladığına değindi.

Öte yandan altcoin’lerin ve Bitcoin’in hiçbir zaman birbirlerinden bağımsız hareket ettiğini söyleyemeyiz. Bu yüzden altcoin piyasasında yaşanan bir yükselişin Bitcoin’e olan güveni de sağlamlaştıracağını rahatlıkla dile getirebiliriz. Altcoin’lerdeki olumlu hareketler muhtemelen Bitcoin’i de yukarı taşıyacaktır.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.