X


Alman Dergisi Maaş Ödemesinde Bitcoin’e Geçiyor

18:00
24 Mart 2016

Alman teknoloji dergisi t3n çalışanlarının maaşlarının bir kısmını Bitcoin olarak alabileceğini açıkladı.

t3n_cover_39_webAmerikalı şirket BitPay ve Bitcoin ödeme sistemi üzerinde çalışan yerel Bitcoin şirketi PEY ile t3n’in ortaklığı sonucu ortaya çıkan yeni ödeme sistemi, derginin açıklamasına göre Kasım ayından beri test ediliyor ve çalışanlar her ödeme döneminde 20 Euro değerinde Bitcoin alıyor.

Çalışanlar bundan sonra ise risk toleranslarına göre bu miktarı kendileri ayarlayabilecek.

Dergi, yaptığı açıklamada Bitcoin ekosistemini canlandırmak ve bu yeni teknoloji hakkında daha fazla şey öğrenmek için böyle bir yola başvurduğunu vurgulayarak yaptıkları iş için yararlı olabilecek uygulamaları keşfetmeyi istediğini ekliyor.

Yeni sistemin çalışanlar için bir artısı da Bitcoin’in Almanya’da yasal geçerliliği olmadığından dolayı şirketin Bitcoin üzerinden vergi almaması olarak görülüyor.

PEY’nin Bitcoin’li maaş hizmeti şu anda sadece Almanya’da geçerli olsa da şirket bu sistemi önümüzdeki aylarda diğer ülkelerdeki iş yerlerine de yaymayı planlıyor.

Hatırlatmak isteriz ki; CoinTürk olarak haberciliğe başladığımız 2014 yılından bu yana tüm ödemelerimizi Bitcoin ile kabul ediyor ve yazar ödemelerimizi Bitcoin olarak yapıyoruz. 🙂

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
ETİKETLER