reklamı kapat

Aktif Bitcoin Arzında Yeni Bir Rekor Kırıldı

Glassnode verilerine göre bireysel yatırımcılar da Bitcoin toplamaya başladı.
23:21
13 Haziran 2020

Kripto para analiz şirketi Glassnode Twitter üzerinden yayınladığı yeni araştırmasında Bitcoin hakkında oldukça olumlu bir gelişme yaşandığını takipçileri ile paylaştı. Lider kripto para birimi Bitcoin’e olan ilginin arttığını gösteren veriler, aktif Bitcoin arzında (3y-5y) oldukça önemli bir yükseliş elde edildiğini ortaya koymakta.

Bitcoin’e Olan Talep Zirveyi Gördü

Glassnode verilerine göre son 24 saat içerisinde yaklaşık %3 artış yaşayan aktif BTC  arzı 1.131.614,872’den, 1.165.734,158 seviyesine kadar yükseldi. Glassnode bunun devamında yayınladığı başka gönderisinde ise içerisinde 0,1 BTC’den fazla fon bulunan kripto para cüzdanlarının da 21 Mayıs tarihinden sonra yeni bir rekor kırdığını belirtti.

Yeni rekorun ise 3.054.282,000 adet Bitcoin cüzdanı olduğu belirtiliyor. Eldeki bu veriler aslında bireysel yatırımcıların Bitcoin alımlarında önemli bir artış yaşandığını ve BTC’ye yönelik ilginin arttığını gösteriyor.ç

Aslında sadece bireysel değil aynı zamanda kurumsal yatırımcılar ve Bitcoin balinaları da son aylarda ilgi artışı sergilemiş ve Glassnode araştırmacılarının dikkatini çekmişti. Aşağıdaki Glassnode verileri ise sadece balinaların değil aynı zamanda bireysel yatırımcıların da bu sefer HODL yapmaya başladığını gösteriyor.

Daha önceki yükselişlerde bireysel ile kurumsal yatırımcıların farklı hareket ettiği gözlemlenmişti. Bu sefer uzun bir süre boyunca 10.000 dolar seviyelerinde asılı kalan BTC’ye yönelik talebin hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılar tarafından gelmesi ise mega boğa ile karşı karşıya olabileceğimizi düşündürüyor.

Alımlar bu şekilde devam ederse yakında güçlü bir BTC FOMO’su başlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.