X


ABD’nin Artan Ulusal Borcu, Bitcoin’in Değerini Arttırabilir Mi?

ABD'nin ulusal borcu artarken, Bitcoin'in (BTC) fiyatı da artacak mı?
20:04
15 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük ekonomilerinden birisi olarak bilinen ABD ekonomisi 2019 yılının üçüncü çeyreğinde tahmin edilen yüzde 1,9’u aşarak yüzde 2,1 büyüme elde etti. Birçok yatırımcı bu büyümeden memnunken, kimse büyümenin nasıl tahminleri aştığını hesaba katmadı veya düşünmedi. Büyümenin arkasındaki gizli unsur ise tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan ulusal borç. Peki ABD’nin ulusal borcu Bitcoin (BTC) ile nasıl bir ilişkiye sahip?

Bitcoin Küresel Kriz Durumunda Yükselir Mi?

Kripto para analisti The Moon, ABD’nin ulusal borcunun tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasına rağmen Trump’ın mutlu olduğunu vurguladı.  Aslında artan ulusal borç kripto para birimleri ve özel olarak Bitcoin için oldukça olumlu. Olası bir kriz tehdidi birçok yatırımcının çareyi Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde aramasına sebep olacaktır.

BTC ve diğer kripto paralara olan talep, 2020 yılında yaşanacak olan blok ödülü yarılanması ile beraber fiyat üzerinde olumlu bir etki yaratabilir. Bu haberden de okunabileceği üzere, FED 2020 yılında Bitcoin’in 3 katı parayı daha piyasaya sürmeyi planlıyor ve bu da olası bir krizin habercisi olarak yorumlanabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar