X


AB Yetkilisinden Umut Veren Kripto Para Açıklaması

Avrupa Birliği'nin üst düzey isimlerinden Vladis Dombrovskis kripto para piyasasına yönelik ilgi çekici açıklamalarda bulundu.
08:30
11 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Avrupa Birliğinin en önemli yapılarından Ekonomik ve Mali İşler Konseyi (ECOFIN) geçtiğimiz günlerde Avusturya’nın Viyana kentinde bir toplantı gerçekleştirdi. Avrupa Komisyonu başkan yardımcısı Vladis Dombrovskis toplantının ardından birtakım açıklamalarda bulunarak kripto paralara değindi. Dombrovskis konseyin kriptolara karşı tutumundan bahsederek piyasadaki mevcut çalkantıların bir şeyi değiştirmediğine işaret etti.

Bazı haber kaynaklarından aktarılanlara göre Avrupa Birliğinden 28 ülkenin maliye bakanı kripto para sektörüne yönelik uygulanabilecek yeni kuralları tartışmak üzere Avusturya’da gayri resmi bir toplantı gerçekleştirecekti.

Çalkantılara rağmen büyüme

Dombrovskis sözlerine konseyin kripto paralara ve ICO’lara karşı olumlu bir bakış açısı geliştirdiğini ifade ederek başladı. Dombrovskis’e göre piyasadaki bu çalkantılı döneme rağmen kripto paraların devam eden büyüme oranları bu yeni varlık sınıfının uygulanabilirliğini herkese ispat ediyor.

Dombrovskis şunları kaydediyor:

Kripto varlıkların kalıcı olduğunu görüyoruz. Son zamanlarda yaşanan çalkantılara rağmen piyasa büyümeye devam etti. Özellikle ICO’lara baktığımızda görüyoruz ki bu yeni yöntem uygulanabilir bir alternatif para sağlama biçimi olma potansiyeline sahip. Geçtiğimiz yıl boyunca ICO’lar 6 milyar dolar fonun toplanmasını sağladı ve bu rakam bu yıl içerisinde çok daha büyük bir değere ulaşacak.

Avrupa Birliğindeki finansal istikrarı denetlemekle görevli Dombrovskis’in bu ifadeleri kripto severlere umut veriyor. AB’nin kıdemli isimlerinin kripto varlıkları bu denli açık bir şekilde savunması piyasanın geleceğini önemli ölçüde etkileyebilir. Uzmanlara göre bu gibi gelişmeler kriptoların ortak bir çerçevede düzenlenmesine yardımcı olabilir.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar