X


9 Yıldır Uyuyan Bitcoin (BTC) Cüzdanında Hareketlilik Var

Elde edilen son bilgilere göre 9 yıldır herhangi bir işlem yapılmayan Bitcoin cüzdanı uzun zaman sonra harekete geçmiş görünüyor. 
14:00
13 Temmuz 2021

Kripto para piyasasındaki işlemleri takip eden popüler bir izleme botu olan Whale Alert, yaklaşık olarak dokuz  yılı aşkın süredir uykuda olan bir Bitcoin cüzdanının yeniden harekete geçtiğini ortaya çıkardı.

Dokuz Yıldır Uyuyan Cüzdan

Elde edilen bilgilere göre 9 yıldır herhangi bir hareketin görülmediği cüzdanda 791 adet Bitcoin bulunuyor. Güncel rakamlarla ise cüzdanın 26 milyon doların üzerinde varlık bulundurduğu ifade ediliyor.

Yapılan açıklamalara göre bahsi geçen cüzdan, Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun ortadan kaybolmasının hemen sonrasında oluşturuldu. Ancak uzman isimler o dönemde hala Nakamoto’nun gölgesinin ekosistemde olduğunu ifade ediyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

9 yıllık cüzdanın gizemi ile ilgili ise çeşitli yorumların olduğu görülüyor. Bazı kişiler bu hareketin sıradan olabileceğini ifade ederken bazıları cüzdan sahibinin şifresini yeni hatırlamış olabileceğini ifade ediyor.

Bitcoin Fiyatına Etkisi

Bu yılın başlarında Satoshi Nakamoto döneminden kalma farklı cüzdanlarda da hareketler olduğu görüldü. Bahsi geçen cüzdanların sahipleri 5.000 BTC’lik ve 2.000 BTC’lik farklı işlemler gerkçekleştirdiler.

Daha önce bu tip büyük hareketler Bitcoin fiyatı üzerinde büyük etki yaratırken günümüzde bu hareketlerin fiyat üzerinde etkisinin kalmadığı görülüyor.

Bitcoin fiyatı son zamanlarda 30.000 dolar ile 35.000 dolar bandında sıkışmış durumda ve analistler bu sıkışmanın aşağı ya da yukarı yönlü olarak ciddi bir kırılma ile sonuçlanabileceğina inanıyor.

Bu noktada daha önce Bitcoin ile ilgili çıkan manipülatif ve spekülatif haberlerin de Bitcoin fiyatı üzerinde önemli etki yarattığı ancak son zamanlarda her haberin bu kadar büyük etkisinin kalmadığı ifade edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar