X


5 Milyar TRX Token’ı Yakıldı, TRX Fiyatı Artar Mı?

Tron Vakfı yaklaşık 5 milyar TRX yaktı.
07:00
17 Eylül 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Tron ana ağı sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam ederken Tron Vakfı Ethereum Blockchain’inden taşınmasını kolaylaştırmak için bir yakım işlemi daha gerçekleştirdi. Geçtiğimiz hafta ortasında yakılan 4,917,487,036.059613 TRX’in ana ağa henüz geçmemiş eski ERC20 token’ları olduğu belirtildi.

25 Haziran’da Tron ana ağını faaliyete geçiren Tron Vakfı, bu yakım işlemiyle birlikte eski ERC20 token’larını 5. kere yakmış oldu. Tron’un Medium kanalından şu açıklama yapıldı:

An itibariyle Tron ana ağı dünya çapında 1058 node’uyla birlikte sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Tron Vakfı, TRX token’ını daha geniş kitlelere yaymanın ve TRX token’ına dayalı akıllı bir ekonomi yaratmanın yollarını arıyor. Sayıları milyonları bulan uTorrent müşterilerinin Tron ana ağına eklenmesiyle Tron ağı daha da büyüdü. uTorrent’in satın alınmasının Tron tarihindeki dönüm noktalarından biri olduğu düşünülüyor.

Öte yandan Tron yakın zamanda “Crypto & Proud” isimli mağaza ile partnerlik anlaşması yaptı. Kripto para konseptli mağaza, kripto para tutkunlarına tek tip kıyafet ve çeşitli aksesuarlar satıyor. Tron’un orijinal kripto koleksiyonu yakında mağazaya eklenecek. Tişört ve telefon kılıfından oluşan temel Tron koleksiyonu halihazırda mağazada satılıyor, yakında Tron’un katkılarıyla özel ürünler satışa konulacak.

Tüm bu gelişmeler Tron’un daha fazla benimsenmesi anlamına geliyor. Öte yandan haberimizin hazırlandığı sırada Tron küçük bir artışla 0,2 dolardan işlem görüyor ve 1,3 milyar dolarlık piyasa değeriyle 13. sırada yer alıyor.

Kaynak: blokt.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar