5 Büyük Tahmin! Ethereum (ETH) Kaç Dolar Olur?

Ethereum halen 1.300 doların altında, peki hep böyle mi kalacak? 5 büyük fiyat tahmini ve şaşırtıcı hedefler.
13:00
4 Aralık 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

En büyük altcoin yazı hazırlandığı sırada 1.257 dolardan alıcı buluyor. Bitcoin ise 17.000 dolar sınırında. Piyasa değerine göre en büyük altcoin olan ETH, Bitcoin’den sonraki en güvenli liman olarak görülüyor. Yaşadığı fiyat artışlarını da düşünürsek bugüne kadar uzun vadeli yatırımcılarının yüzünü fazlasıyla güldürdü. Peki 15.000 dolarlık fiyat hedef ETH için çok mu uçuk?

Ethereum (ETH)

ETH 2.0 sözleşmesindeki kilitli coin miktarı yükselmeye devam ediyor. Bugün dünyanın en büyük akıllı sözleşme platformu olan Ethereum bir PoW ağı olarak başlatıldı ve Bitcoin (BTC) gibi, işlem işleme ve ağ güvenliği için madenciliğe dayanıyor. Veya dayanıyordu dersek daha iyi olur. Çünkü Merge ile artık ağ tamamen PoS konsensüs mekanizmasına geçti. Artık doğrulayıcılar 32 ETH stake yaparak madencilerin görevini üstleniyor. Glassnode raporuna göre, ETH 2.0 Depozito Sözleşmesindeki toplam değer 15,512,583 ETH’lik rekor bir seviyeye ulaştı.

Kilitlenen varlıktaki artış uzun vadede ETH fiyatının büyüme potansiyeline dair inancı gösteriyor. Diğer altcoinlerle karşılaştırıldığında en büyük ekosistemine sahip olan Ethereum, bünyesinde fayda üreten binlerce protokol barındırıyor. Bunların sayısı her geçen gün artıyor ve bir nevi blockchain’in merkezi konumunda. Peki bu fiyata ne kadar etki edecek?

Ethereum (ETH) Fiyat Hedefi

Çeşitli yazılımlar Ethereum fiyatının geçmiş performansını izleyerek ulaşabilecek maksimum değerler konusunda tahminlerde bulunabiliyor. Arz ve talep kripto paralarda en önemli husustur. Ethereum arzı Merge ile düşüş potansiyelini göstermişti. Ağın yoğun olduğu zamanlarda deflasyonist günler yaşandı. Yani doğrulayıcılara verilen ödül ETH, yakılan ETH miktarının altında kaldı. Hem talebin arttığı hem de ağdaki yoğun işlemlerle arzın düştüğü senaryoda ETH fiyatının etkileyici yükselişler yaşaması beklenir.

Haftalık grafik bize hedeflerini imkansız olmadığını söylüyor

DigitalCoinPrice tarafından yapılan değerlendirmeye göre 2030 yılına kadar ETH fiyatı 18.250 dolara ulaşabilir. CoinPriceForecast ise ETH için aynı dönemde 3.166 dolar fiyat hedefi açıklıyor. PricePrediction’ın yapay zeka destekli teknik analizi bize 2030 yılına kadar ETH fiyatının 25.700 dolara ulaşacağını söylüyor. CaptainAltCoin 2030 yılı gelmeden fiyatın 24.800 ve 2040 yılına kadar 49.600 dolara ulaşacağını açıkladı. Son olarak Telegaon 2030 için 9.700 ve 2040 yılı için 23.871 dolar fiyat hedefliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar