1 Dolara Ulaşması Beklenen Shiba Inu (SHIB) İçin Topluluk Tarih Verdi: 12023!

Shibburn Twitter hesabı, son 24 saat içinde gerçekleşen Shiba Inu (SHIB) yakım işlemlerinin sonuçlarını paylaştı. Yakım miktarını düşük bulan bazı topluluk üyeleri bu duruma tepki gösterdi.
16:30
7 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Shibburn Twitter hesabı, son 24 saat içinde gerçekleşen Shiba Inu (SHIB) yakım işlemlerinin sonuçlarını paylaştı. Yakılarak dolaşımdan çıkarılan token miktarı, yeni yılın ilk birkaç gününden farklı olarak yine küçük çıktı. Bu durum, küçük miktardaki token yakımlarının köpek temalı kripto paranın 1 dolara ulaşmasına yardımcı olmayacağından endişe eden SHIB topluluğunun bazı üyelerinin tepkisi çekti.

“1 Dolara Ulaşması İçin 10 Bin Yıla İhtiyaç Var”

Twitter kullanıcısı @Tezar18609754, Shibburn’un paylaşımının altına alaycı bir yorum yaparak, bu küçük çaplı yakımları devam ederek büyük SHIB yakımlarının başlamaması halinde ikinci en büyük köpek temalı kripto paranın 1 dolara ulaşmasının 10 bin yılı bulabileceğini belirterek tepkisini gösterdi. Topluluğun diğer üyelerinin kullanıcıya destek verdiği görüldü.

Shibburn’un tweet’inin atıldığı sırada, son 24 saat içinde yakımı yapılan toplam Shiba Inu miktarı 5 milyon SHIB‘di. Bu, yaklaşık 8 milyon SHIB’nin dolaşımdan çıkarıldığı ve harcanamaz cüzdanlarda kilitlendiği dünkü kümülatif yakımlardan yüzde 35,24 daha düşük.

2023’e girilmesiyle SHIB topluluğu birkaç gün boyunca köpek temalı kripto paradan her biri 100 milyon SHIB’in üzerinde birden fazla yakım yaptılar. Ancak şimdi günlük yakımı yapılan SHIB miktarı 10 milyonun altına düşmüş durumda.

Shibburn’e göre, geçen yıl Shiba Inu topluluğunun ortak çabalarıyla 83 milyardan fazla Shiba Inu dolaşımdan çıkarılarak harcanamaz cüzdanlara gönderildi.

Dev Ethereum Balinasından Milyon Dolarlık SHIB Alımı

Blockchain’lerdeki balina seviyesi cüzdanları takip eden platform olan WhaleStats, bundan birkaç saat önce en büyük Ethereum balinalarından birisi olan BlueWhale0159’un 186.93 milyar Shiba Inu satın aldığını bildirdi. Söz konusu miktardaki SHIB’ler 1.59 milyon dolara karşılık geliyor.

Bu yazının hazırlandığı sırada balinanın cüzdanında çoğunlukla USDC ve USDT gibi stablecoin’ler bulunuyor. Öte yandan balinanın cüzdanının yüzde 24,28’lik kısmını SHIB ile doldurduğu ancak kısa bir süre içinde aldığı token’ların yaklaşık yüzde 19’unu sattığı görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Kime diyorum
    4 hafta önce

    On bin yıl sonra paranın içinden geçtim demek ondan elim kaşıníyormuş…

    7