x

Güvenli Bitcoin Cüzdanı: TREZOR – Nedir? Ne İşe Yarar?


Bitkapital

USB bitcoin cüzdanı nedir? Donanımsal bitcoin cüzdanı nasıl çalışır? Fiziksel Bitcoin cüzdanı nedir? Hardware Bitcoin wallet, Offline Bitcoin cüzdanı, Güvenli bitcoin cüzdanı edinmek, Trezor inceleme..

TREZOR, Satoshi Lab tarafından 2013 yılında piyasa sürülen donanımsal bir Bitcoin cüzdanıdır.

Cüzdanın temel amacı, kullanıcı özel anahtarlarını güvenli bir ortamda saklamak ve istenildiğinde hızlı bir şekilde kullanama hazır hale getirmektir. Piyasada buna benzer bir çok donanımsal Bitcoin cüzdanı bulunmasına rağmen, TREZOR şu ana kadar küresel olarak en çok satılan ve en az şikayet alan Bitcoin cüzdanı olarak karşımıza çıkıyor.

Bu zamana kadar yapılan kullanıcı yorumları ve kripto para ekosistemine yaptığı etkiyle TREZOR şimdiden oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip. Her türlü kötü girişime karşı önlem alan ve hatta kullanılan bilgisayarların anti-virüs programlarıyla korunmadığı durumlarda bile güvenlikten ödün vermeyen TREZOR, şu anda ücretsiz kargo dünyanın dört bir tarafına gönderiliyor.

TREZOR’un başka bir özelliği de kullanımının oldukça kolay olması. TREZOR kullanabilmek için kripto uzmanı olmaya gerek yok, isteyen herkes kolayca kurulum yapıp cihazı kullanabilir, ve cihaz Windows, OS X and Linux işletim sistemleri üzerinde çalışabilir.

buytrezor.com

 

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Güvenli Bitcoin Cüzdanı: TREZOR – Nedir? Ne İşe Yarar?

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video