X


Yola Devam: Ripple’dan Bir Partnerlik Daha

Ripple'la bundan böyle 550 binin üzerinde otelde rezervasyon yapılabilecek.
17:00
19 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Blockchain tabanlı Airbnb olarak tanımlanabilecek Travala.com Ripple’la partnerlik anlaşması yaptı. Anlaşma kapsamında 210 ülkede 550 binden fazla otelde Ripple ödeyerek rezervasyon yapılabilecek.

Yurt dışına tatile gidenler, konaklama opsiyonları için genellikle Booking veya Airbnb kullanıyor. Ancak bu sitelerde çevrim ücreti ödenebiliyor. Travala.com’da ise bu dezavantaj yok. Platformdan geçtiğimiz günlerde XRP partnerliğine dair şu açıklama yapıldı:

Artık 210 ülkedeki +550.000 otel için Ripple (XRP) ile rezervasyon yapabilirsiniz. Dünya çapında 82 bin bölgeye seyahat edin.

Bu açıklamanın yapıldığı günün devamında Travala.com ekibi, DASH’i de platforma ekleme planlarının bulunduğunu duyurdu. Böylece platformda ödeme yöntemi olarak kabul edilen kripto para sayısı 10’a çıkacak.

Zira seyahat sitesinde halihazırda Bitcoin, Litecoin, Ethereum, EOS, Binance Coin, Stellar Lumens, True USD, XRP ve platformun kendi coin’i AVA kabul ediliyor. Platformun artan başarısına rağmen (nisan ayında kullanılmaya başlayan) AVA şu suralar 0,15 dolardan işlem görüyor. Yani ilk değeri 0,35 dolardan yaklaşık %60’lık bir düşüş yaşadı.

Çoğu kripto paranın oldukça sıkıntılı bir sürece girdiği şu son aylarda Ripple’ın görece iyi bir performans sergilediği ve yaptığı yeni ve önemli partnerlik ve listelemelerle rakiplerinden sıyrıldığı görülüyor. Örneğin henüz aralık ayı başında internet ödeme sistemi Skrill, platformuna XRP’nin başarıyla eklendiğini duyurmuştu. Kiralama hizmeti veren Omni de müşterilerine daha fazla likidite sunmak için XRP’yi kullanma konusunda Ripple’la “aktif işbirliğine” başladığını duyurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar