X


Koineks’ten Dev Adım: Bitcoin ATM’si

Tüm dünyada yaygınlaşan Bitcoin ATM'leri Türkiye'de de kurulmaya başladı...
17:35
19 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Türkiye’nin isim yapmış kripto para borsalarından Koineks, Türkiye adına büyük bir adım attı ve bir alışveriş merkezine Bitcoin ATM’si kurdu. Borsa, gönderdiği e-mail ile bu önemli haberi kullanıcılarıyla paylaştı.

Bitcoin ve altcoin’leri nakit paraya, nakit parayı da Bitcoin ve altcoin’lere çevirebildiğiniz Bitcoin ATM’leri, tüm dünyada yavaş yavaş yaygınlaşmaya ve benimsenmeye başladı. Bu konuyla ilgili bir kilometre taşı olarak kabul edilen, Bitcoin ATM’lerinin sayısının dört bine ulaşması ile ilgili haberi daha önce sizlerle paylaşmıştık.

Türkiye’nin dördüncü kripto para borsası olarak açılan Koineks de tüm dünyada yaygınlaşan Bitcoin ATM’lerini Türkiye’ye getiriyor.

Resmi web sitesinden yaptığı açıklamaya göre, Koineks’in kurduğu Bitcoin ATM’si İstanbul’da City’s Nişantaşı Alışveriş Merkezi’nde yer alıyor. Yapılan açıklamaya göre ATM üzerinden yalnızca Bitcoin ile değil farklı kripto paralarla da işlem yapılabiliyor. Ayrıca Bitcoin ATM’si Türkçenin yanında İngilizce, Fransızca, Almanca ve İtalyancanın da dahil olduğu birkaç dil seçeneğini de kullanıcılarına sunuyor.

Bir alışveriş merkezine kurulan Bitcoin ATM’sinin en önemli özelliği de Türkiye’de bir ilk olması…

Ekim ayında Hindistan’ın en büyük kripto para borsalarından birisi Unocoin, ülkenin üç büyük şehrinde Bitcoin ATM’leri kuracağını açıklamıştı. Bunun yanında yine Ekim ayında yayımlanan haberlere göre Arjantin’de de yıl sonuna kadar Bitcoin ATM’lerinin sayısının otuza kadar çıkmasının beklendiği paylaşılmıştı. Eylül ayında ise komşu Yunanistan’daki Bitcoin ATM’lerinin sayısında artışlar yaşandığı yankılanan haberler arasında yer almıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar