reklamı kapat

Yaşlı Neslin Bitcoin Yatırımı 9 Kat Arttı!

Yapılan son araştırmaya göre yaşça büyük neslin BTC yatırımı 9 kat arttı.
12:17
2 Temmuz 2020

Pandemi ve arkasından gelen ekonomik kilitlenme ile sadece genç nesiller değil daha yaşlı nesiller de Bitcoin yatırımlarını arttırmış görünüyor. İngiltere merkezli kripto para işlem uygulaması Mode’un aylık Bitcoin yatırımlarının dokuza katlandığı ve bunun yaşça büyük nesiller sayesinde olduğu ifade ediliyor.

Yatırımlar 9 Kat Arttı

Mode Banking, Baby Boomers (1946-1964 doğan) ve X kuşağı (1965-1980 doğan) yatırımcılarının COVID-19 salgınının başlangıcından bu yana servetlerinin çok daha büyük bir bölümünü Bitcoin’e yatırdıklarını bildirdi. Şubat ayı temel alınarak elde edilen bulgular, bu nesillerin yaptığı yatırımların Mart ayında 2.24 kat, Nisan ayında 4.49 kat ve Mayıs ayında 8.88 kat arttığını gösteriyor.

Öte yandan Mode’un CPO’su Janis Legler konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bunların çok ilginç bulgular olduğuna inanıyoruz. B artışın nedenleri her ne kadar çok yönlü olsa da, küresel pandeminin bir sonucu olarak yatırımcıların bugünkü düşüncelerinde daha önce benzeri görülmemiş bir değişiklik ortaya çıkarabilme gücüne sahipler.”

Y Kuşağı Yatırımları

Yaşça büyük nesillerin yanında Y kuşağı ve Z kuşağı yatırımcılarının da pandemi sonrasında yatırımlarını arttırdığı ifade ediliyor. Ancak bu iki kuşakta görülen büyüme diğer nesillerde görülen büyüme kadar değil ve yalnızca iki katta kaldı.

Öte yandan Legler, bu ilgi artışının kripto para piyasasının devam eden başarısı için çok önemli olduğunu, çünkü servetin çoğunluğunun hala Boomers ve Gen-X’e ait olduğunu şu sözlerle dile getirdi:

Y kuşağının kripto para birimleri almaya devam etmesini zaten bekliyorduk. Ancak daha deneyimli yatırımcıların da Bitcoin ile giderek daha fazla ilgilendiklerini görmek, sektörün büyümesi için son derece umut verici.

Bunların yanında geçtiğimiz günlerde yapılan farklı bir araştırma da Y kuşağının yalnızca %18’inin bankalara güvendiğini ve bu oranın Bitcoin’e olan güvende %47’ye çıktığını ortaya koymuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.