X


Yarılanma Yaklaştıkça Litecoin’in Yükselişi Sürüyor

Son zamanlarda iyi bir performans çizen LTC, yükselişini hız kesmeden devam ettiriyor…
14:00
12 Haziran 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası yaklaşık olarak bir haftadır düzeltme hareketleri çiziyor ve Bitcoin’in bir sonraki hamlesini bekliyor. Ancak Litecoin diğer altcoin’ler gibi hareket etmiyor.

Newsbtc’nin haberine göre, dün yaşanan yükseliş eğilimli piyasa bugün yerini yeniden kırmızı renge bırakmış görünüyor. Ciddi bir artış trendinde devam eden tek altcoin’in Litecoin olduğunu söylemek yanlış olmaz. Çünkü şu anda Litecoin’de bir FOMO (kaybetme korkusu) yaşanıyor. Asya piyasalarının açılmasıyla Litecoin (LTC), 2018 Mayıs ayından bu yana gördüğü en yüksek seviye olan 140 dolar seviyesine ulaştı. Bu yükseliş LTC’in değerini saatler içinde %10 oranında arttırmış oldu.

Litecoin’in gösterdiği bu iyi performans sayesinde piyasa hacmi de doğal olarak arttı ve birkaç hafta önce Coinmarketcap sıralamasında LTC’nin üstünde yer alan Bitcoin Cash ve EOS Litecoin’in altında kaldı.

Litecoin’in Sonraki Hamlesi?

Yatırımcılar ve analistler bundan sonraki direnç ve kar noktalarını belirleyebilmek için grafikleri tekrar tekrar inceliyor. Yatırımcı “CryptoFibonacci” Fibonacci seviyelerinin sıralandığı kısa vadeli bir direnç noktasına dikkat çekiyor:

Çok etkileyici ancak kısa vadeli bir Fib direncine giriyor. 140 dolar ortaları hala mümkün ama önümüzdeki birkaç gün içinde burada bir geri çekilme bekliyorum.

Litecoin grafiklerini gözden geçiren bir başka analist Josh Rager da 150 dolar bandının hem teknik hem psikolojik açıdan önemli olduğunun altını çiziyor:

Bütün Litecoin fanları LTC’nin günlük direnişini kırmasından dolayı mutlular. 125 dolar seviyesi şimdilik destek seviyesi görünüyor. LTC 150 dolara yükselirse hem teknik hem psikolojik açıdan güçlü bir direnç seviyesi olacak.

Yarılanmaya 54 Gün

Litecoin yarılanması sebebiyle piyasada oluşan FOMO sayesinde Litecoin yatırımcılarının yüzü gülüyor. Hatta ünlü analistlerden Peter Brandt geçtiğimiz gün yaptığı açıklamalarda LTC/BTC işlem çiftinin büyük bir alım sinyali verdiğini açıklamıştı. Bazı analistlere göreyse yarılanmanın ardından fiyatta bir düzeltme hareketi yaşanabilir.

Tüm bunların yanında son zamanlarda LTC’nin yaşadığı yükselişlerle ilgili Litecoin yaratıcısı Charlie Lee sessizliğini koruyor…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar