X


“Litecoin ve XRP Alma Zamanı”

Piyasada bugün güzel hareketler var. Analist Brandt'a göreyse bazı altcoin'ler için alım zamanı başladı...
17:00
7 Haziran 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para ekosistemi birkaç günlük düşüşlerin ardından bugün kendisini toparlamaya başladı. Neredeyse tüm kripto paralar sabah saatlerinden itibaren renklerini kırmızıdan yeşile döndürmeyi başardı.

Litecoin ve Ripple

Ünlü kripto para yatırımcılarından Peter Brandt ise bütün kripto paralar içinde Litecoin ve XRP’yi ele aldı. Brandt’a göre LTC/BTC işlem çifti büyük alım sinyalleri veriyor ve artık Litecoin’in Bitcoin karşısında büyümesi bekleniyor.

Bunun yanında Peter Brandt, XRP’nin ulaşabileceği sonraki yüksek seviyelerle ilgili de, “öncelikle 0.5688 dolar ve ardından 0.6260 dolar seviyelerinin” görüleceğini ekledi.

 

Piyasadaki Artışlar

Gerçekten bu sabah saatlerinden beri piyasada yaşanan artışlara bakıldığı zaman ilk ondaki kripto paralar içinde en iyi performansı Litecoin’in sergilediğini görüyoruz. Dün gece saatlerinde yükselme eğilimine giren LTC, sabah saatlerinde fiyatını 103 dolar seviyelerinden 111 dolar seviyelerinde çıkarmayı başarmıştı. Coinmarketcap‘in verilerine bakıldığı zamanda 24 saat içinde yaklaşık %10,67 artış sergileyen LTC, yazının yayıma hazırlandığı sırada 114 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Piyasa hacmi bakımından üçüncülükle Litecoin’in hemen üstünde yer alan Ripple da LTC’den sonra en iyi performansı sergileyen ve ilk onda yer alan ikinci kripto para oldu. Özellikle Bitcoin karşısında güçlenen XRP, yirmi dört saat içinde yaklaşık olarak %5,30 oranında artış sergiledi. XRP, yazının yayıma hazırlandığı esnada 0.4199 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Bunların yanında geçtiğimiz günlerde Bitcoin uzun süre sonra 8.000 doların altına inmiş ve lider kripto parayı takip eden altcoin’ler de birden düşüş eğrisi çizmeye başlamıştı. Bugün kısa süreliğine de olsa BTC yeniden 8.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Yazının yayıma hazırlandığı sırada da Bitcoin %2,44’lük artışla 7.960 dolar seviyesinde seyrediyordu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar