X


XRP Yeniden Yükselişte, Piyasa Değeri ETH’ye Yaklaştı

Altcoin'ler genel olarak toparlarken, XRP yükselişiyle dikkat çekti.
14:30
6 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

XRP son 24 saat içerisinde iyi bir performans göstererek %16 çıkış yakaladı ve Ethereum’u ikinci sıradan etmeye tekrar yaklaştı.

Daha önce XRP fiyatı üst üste gelen anlaşmalarla ve büyük bankaların XRP kullanacağı haberleriyle birlikte yükselişe geçmişti. Ripple şu anda 21,7 milyar dolar piyasa değeriyle Ethereum’un hemen arkasında bulunuyor. Bitcoin halen büyük bir farkla 1. sırada yer alıyor.

Ethereum bu yıl içerisinde %80’e yakın değer kaybetti ve 1400 dolardan 215 dolara geriledi. Ripple da benzer şekilde yıl başında 3,71 dolardan değer görürken 0,26 dolara kadar geriledi. XRP fiyatının son yükselişiyle 0,50 psikolojik barajını aşıp 0,54 dolara ulaşmasının nedeni kesin olarak bilinmiyor. Ancak tahmin yapmak gerekirse piyasanın da genelinde oluşan boğa beklentisiyle birlikte Ripple Labs’ın uluslararası arenada giderek yaygınlaşması öne sürülebilir. Diğer yandan bu ay içerisinde Swift güncellemesiyle xRapid platformu birçok bankaya ulaşabilir.

Ekim ayı XRP için maceralıydı. %60’a kadar değer kazanıp gerileyen XRP kripto piyasasını da peşinden sürüklemişti. Ripple’ın bankalar arasında para gönderimlerinde kullanılmasını sağlayacak xRapid’in 1 ay ya da biraz daha uzun bir süre içerisinde devreye girebileceği duyurulmuştu.

7 günlük XRP grafiğine baktığımız zaman coin’in başlangıçta 0,44 dolardan işlem gördüğünü ve 18 milyar dolar piyasada değerine sahip olduğunu görüyoruz. Bir süre sonra 0,43 dolara gerilese de önce düzenli sonradan da hızlı bir yükselişle 0,50 doları aşmayı bildi. Haberimizi hazırladığımız sırada XRP 0,537 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %15,97 değer kazanmış durumda.

Kaynak: Forbes

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar