X


XRP ve DOGE İkilemi: Dogecoin’deki Fonlar Ripple’a Geçer Mi?

Analistlere göre Dogecoin’deki bireysel yatırımlar Ripple’a geçebilir ve böyle bir durum halinde XRP fiyatında ciddi artışlar görülebilir. 
10:00
8 Mayıs 2021

Her ne kadar Ripple’ın adı son zamanlarda sıklıkla ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile birlikte anılıyor olsa da bir boğa koşusu içinde olduğumuz için fiyatı da merak ediliyor. Çünkü çok sayıda XRP yatırımcısı bulunuyor ve XRP henüz eski rekorunu kırabilmiş değil.

Ripple Fiyatı

Yazının yayına hazırlandığı sırada 1,57 dolardan işlem gören XRP, 2018 yılında 3,84 dolar ile kendi rekorunu kırdı ve devam eden kripto para boğa koşusunda henüz kendisine yeni bir rekor belirleyemedi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu noktada XRP’nin ciddi bir yükseliş yaşayarak kendisine yeni rekor seviyeler belirleyememesinin en büyük sebebinin SEC’e karşı verdiği yasal mücadele olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Çünkü Aralık ayında açılan davanın ardından XRP 0,17 dolara kadar gerilemiş ve dolayısıyla bugün geldiği seviye bile oldukça iyi olarak değerlendiriliyor.

XRP’yi Neler Bekliyor?

Piyasanın popüler analistlerinden Alex Saunders’a göre XRP’de şu anda bireysel yatırımcılar hakim durumda ve önümüzdeki günlerde XRP çok ciddi artışlar yaşayacak. Saunders konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, XRP’nin yeni bir rekor seviyeye gidebilmek için %100’den fazla artış yaşaması gerektiğini ifade ediyor.

Bunlara ek olarak Saunders aslında Dogecoin’de biriken paranın önümüzdeki günlerde XRP’ye geçeceğini ve dolayısıyla XRP’de de DOGE gibi büyük bir artış yaşanabileceğini ifade ediyor.

Öte yandan piyasa değeri bakımından değerlendirildiğinde şu anda XRP, DOGE’nin hemen altında yer alıyor. XRP’nin piyasa değeri 55,5 milyar dolar bandındayken DOGE’nin piyasa değeri 93,5 milyar dolar bandında bulunuyor. Dolayısıyla gerçekten analistin belirttiği gibi Dogecoin’deki para XRP’ye kayarsa ciddi bir ralli yaşanabilir.

Ancak bu noktada XRP’nin yine de SEC ile olan davasında çıkabilecek negatif bir kararın XRP fiyatını tepetakla edebileceğini unutmamak gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
 • Ancakbunoktada
  1 ay önce

  Ancak bu noktada XRP’nin yine de SEC ile olan davasında çıkabilecek negatif bir kararın XRP fiyatını tepetakla edebileceğini unutmamak gerekiyor.

  Ancak bu noktada

  Cümle kurmayı da bilsen keşke. Xrp 2 – 3 hafta içinde 5 doları gorecek. Ancak Bu noktada kerdeş. Mesajım dursun burada..

  1
 • Sercan
  1 ay önce

  Yorum mu acaba. Yükselir yada duser diyo. Ere herkes zaten bunu biliyo ya duser cikar

  8