Reklam

XRP ve AVAX Coindeki Bu Hareketler Yatırımcısını Sevindirebilir!

Ripple (XRP) ve Avalanche (AVAX) coinlerinde gerçekleşen yukarı yönlü hareketler yatırımcısına rahat bir nefes aldırmış gibi duruyor. Bu
21:00
24 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

XRP, bugünkü seansta yaklaşık %15 arttı ve süreçte bir haftadan uzun bir sürenin en yüksek noktasına tırmandı. Kripto pazarındaki bu ivme artışı, Cuma günü %11’in üzerinde bir kazancın ardından AVAX‘ın 12 günün en yüksek seviyesine ulaştığını da gördü.

Ripple (XRP)

XRP’deki yükseliş baskısı, fiyatların bugünkü seansta bir haftadan uzun bir sürenin en yüksek noktasına yükselmesiyle cuma günü yoğunlaştı.

Bugünkü artış, XRP/USD rallisini 11 Haziran’dan bu yana en yüksek noktası olan 0.3847 dolarlık gün içi en yüksek seviyesine çıkardı.

Genel olarak, fiyatlar şu anda Perşembe gününün en düşük seviyesi olan 0,3244 dolardan %13.6 daha yüksek ve bu, önemli bir fiyat tavanının net bir şekilde kırılmasının ardından geldi.

Bu direnç noktası 0,3800 dolar seviyesindeydi ve kısa vadeli momentum yukarı doğru hareket etmeye devam ettikçe kırıldı.

Grafiğe bakıldığında, 10 günlük hareketli ortalama (kırmızı) bu yöndeki değişimi teyit ediyor ve trend şimdi daha da yükseliyor. Buna ek olarak, 14 günlük RSI, bugün erken saatlerde 50.71’e ulaştıktan sonra üç ayın en yüksek noktasında seyrediyor. Bununla birlikte, bu nokta aynı zamanda bir direnç seviyesi olarak görülüyor, bu nedenle bazı boğalar muhtemelen pozisyonları tasfiye etmiş olabilirler.

Avalanche (AVAX)

AVAX, fiyatlar Cuma günü 20 dolarlık önemli bir işarete yaklaştığından, haftayı bitirmek için dikkate değer bir hamle oldu.

AVAX/USD’nin tüm zamanların en düşük seviyesi olan 13.5 doları gördüğü haftaya yavaş bir başlangıç ​​yaptıktan sonra, fiyatlar bugün erken saatlerde 19.97 dolara yükseldi.

Bu hareket, boğaların mevcut tavanı kırmaya çalışmasıyla fiyatların gün içinde %13 kadar arttığını gördü. Yükseliş baskısındaki bu artışa rağmen, 20 dolarlık direnç bugüne kadar, bugünkü seansta sağlam kaldı ve fiyatlar şu anda, yazının yazıldığı an itibariyle 19.29 dolardan işlem görüyor. Bunun bir nedeni, Göreceli Güç Endeksinin de kendi başına bir tavana ulaştığını görmemiz olabilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar