X


XRP İçin Kader Anı: XRP’nin Geri Dönüşü Başlamış Olabilir

XRP için geri dönüş başladı.
22:36
26 Mart 2021

XRP fiyatının yaşadığı sert düşüşün ve 0,17 dolara kadar çekilmesinin en büyük sebebi dava değil davanın yarattığı etki olarak biliniyor. Coinbase, Kraken, Binance U.S., Bittrex, Bitstamp ve Lykke gibi birçok kripto para borsası menkul kıymet ilan edilebilme riski nedeniyle XRP’yi platformlarından kaldırdı. Fiyatın ise her delist haberi ile daha da aşağıya indiği görüldü.

XRP Yatırımcılarına Müjde

XRP yatırımcılarının içini rahatlatan açıklama ise bundan bir hafta önce geldi. XRP ile SEC cephesinin son karşı karşıya gelişinde SEC avukatlarının olası bir menkul kıymet ilanında sadece Ripple ve iştiraklerinin bundan sorumlu tutulacağını belirtmesi, dönüm noktası oldu.

XRP yatırımcıları bu açıklamadan sonra söz konusu kripto paranın borsalarda yeniden listelenmesi için “relistXRP” kampanyasını başlattı. Sosyal medyada hızla yayılan kampanyada beklenen başarı ise çok uzun sürmeden görüldü. ABD’de bile trend konular arasında giren XRP’nin yeniden listelenmesi talebi, ilk meyvesini Lykke borsasında verdi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Lykke, XRP’ye Listeledi

İsviçre’nin en büyük kripto para borsalarından birisi olan Lykke, XRP’yi olaylar sonrası listeleyen ilk kripto para borsası olarak belki de tarihe geçecek. CEO Richard Olsen konu hakkında yaptığı açıklamada XRP’yi yeniden listelemekten mutluluk duyduklarını ifade etti.

XRP’nin geleneksel ve yeni nesil finans sektörleri arasında köprü görevi gördüğünü ifade eden Olsen, bu listelemenin ise geleceğe yönelik önemli bir adım olduğunu belirtti. XRP fiyatı ise bu haber sonrasında son 24 saat içerisinde %10,6 yükseliş yakaladı ve 0,55 dolar seviyesini gördü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar