reklamı kapat

XRP Fiyatı Nasıl Etkilenir: Ripple Gizli Saklı Adımlar Mı Atıyor?

Ortaya çıkan son iddialar Ripple’ın yasal düzenlemeler adına çalıştığını gösteriyor.
08:22
11 Eylül 2020

Kripto para piyasasının en büyük sorunlarından birinin düzenleyici durum olduğu aşikar. San Francisco merkezli Ripple (XRP) gibi kripto para şirketleri de aslında düzenleyici ortamın sağlanması için büyük çaba gösteriyor. Çünkü bu durum uzun vadede kripto benimsenmesini artırma ve fiyatlar üzerinde olumlu olma etkisine sahip.

Bunların yanında bir piyasa uzmanı yaptığı açıklamalarda pozitif yasal düzenlemelerin en çok Ripple’ın işine yarayacağını dile getirdi.

Yasal Uyumluluk ve Ripple

Kripto paralarla ilgili düzenleme ya da yasal problemler olduğunda ilk konuşulanlardan biri Ripple oluyor. CryptoWhale adını kullanan bir analist Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, XRP’nin belki de yasal düzenlemeleri zorlayan tek kripto ve kripto şirketi olduğunu dile getirdi.

Bunun yanında analiste göre eğer pozitif yasal düzenlemeler gelirse Ripple, “hemen hemen tüm diğer altcoin’leri tamamen yok edecek güce” sahip olacak. Çünkü bu durumun sonucunda XRP’ye olan talepte çok büyük artışlar görülecek. Talebin artması da haliyle fiyatları ve benimsenmeyi artıracak.

CryptoWhale konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Pek çok kişi XRP’yi fazla merkezileştirilmiş olmakla eleştiriyor, ancak bu şeffaflık hükümetlerin sevdiği şey. Diğer projeler hızlı bir şekilde yeni yatırımcıların dolandırıcılıktan çıkmasını sağlamaya odaklanırken, Ripple uyumu sağlamak için devlet kurumlarıyla sessizce çalışıyor.” ifadelerini kullandı.

Ripple Fiyatı

Analistin açıklamalarına bakıldığında eğer kriptolar için pozitif yasal düzenlemeler gelirse XRP altcoin piyasasına öncülük edebilir. Çünkü objektif bir şekilde değerlendirildiğinde her ne kadar XRP düzenleyici kurumların en çok üzerinde durduğu kripto para olsa da Ripple şirket olarak belki de düzenlemelere en çok uyum sağlayacak kripto firması olabilir.

Bunlara ek olarak geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddialar Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un bir görüşme için Beyaz Saray’ı ziyaret ettiğini göstermişti. İçeriği belli olmayan bu görüşmede ziyaretçi kitabına göre, Ripple CEO’su Beyaz Saray’da Caroline Moore’u ziyaret etti. Dolayısıyla Ripple’ın gerçekten bir yasal süreç peşinde olduğu düşünülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.