X


XRP Fiyat Analizi: Ripple Yükselişinin Tepe Noktası Neresi?

XRP fiyatının yükselişi nereye kadar sürecek?
10:22
22 Kasım 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, beklenmeyen bir yükseliş ile saatler içerisinde 0,28 dolar seviyelerinden 0,40 dolar seviyelerine kadar geldi. Peki fiyat bundan sonra hangi hedeflere doğru ilerleyecek?

Ripple Yorumlar: XRP Fiyatı İçin Kritik Noktalar

Ripple fiyatının 0,40 dolara kadar çıkabileceği aslında birçok kripto para analisti tarafından belirtilmişti. Uzun süredir BTC karşısında düşüş trendinde olan XRP’nin yükselişi çok hızlı başladı ve 0,40 dolar noktasında takıldı. 0,40 doların çok kritik bir direnç olması ise burada neden takılıp kalındığını gösteriyor.

xrp fiyatı

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

XRP/USD paritesinin bunun devamında 0,44 ve 0,46 dolar noktalarına kadar da gittiği görülüyor. Mevcut ralli, XRP için çok önemli ve kritik bir seviyeye yükselişi beraberinde getirebilir. Önemli direnç noktalarına bakıldığında 0,46 dolar, 0,51 dolar ve devamında 0,58 doların olduğu görülmekte. Eğer XRP fiyatı rallisini devam ettirir ve yükselişini sürdürürse fiyat nihai direnç olan 0,65 dolar noktasına kadar devam edebilir.

RSI’ye Göre Tehlike Başladı

Ripple fiyatı için olan RSI indikatörüne bakıldığında bunun 83 seviyesinde olduğu görülüyor. Bu kesinlikle aşırı alım işareti verse de alıcıların gelmeye devam etmesi XRP için eşi benzeri olmayan bir FOMO başlattı. Satıcıların ise yakında etkilerini arttırmaları ve düşüşün başlaması bir hayli olası.

Eğer XRP 0,46 doların üstüne çıkıp 0,50 dolar seviyelerine kadar gelebilirse yeni alıcılar sektöre girecektir. Ancak XRP fiyatının bir süre daha 0,44 dolar seviyelerinde oyalanması, satıcılarına artmasına ve fiyatın aşağı yönde hareket etmesine yol açabilir. Yine de rallinin bir hayli güçlü olması, satıcıların etkisinin çok ama çok az hissedilir olabileceğine işaret ediyor.

XRP, Bitcoin Karşısında da Yükselişte

XRP/BTC teknik analizine bakıldığında toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para biriminin sonunda Bitcoin karşısında yükseliş trendine girdiği görülüyor. 0.000026000 SATS seviyesine kadar yükselen XRP, şu an tekrar geri çekilme noktasına geldi ancak yükselişini sürdürebilir. Önemli destek noktalarından birisinin ise 2360 SATS olduğu görülüyor. Günlük stotastik noktasının %750 üstüne çıkan XRP, tamamen yükseliş ivmesinin etkilerini sergilemekte.

XRP fiyatının mega rallisi gelirse fiyat tekrardan 3 dolar seviyesinin üstüne kadar çıkabilir. Ancak tabii ki bunun için 1 dolar noktasından onay gelmesi ve fiyatın buranın üzerine çıkması gerekiyor.

Bütün bunlara bakıldığında XRP fiyatının tepe noktasının 0,46 dolar ve 0,65 dolar olabileceği görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar