X

XRP, Ethereum ve Altcoin Yatırımcılarına Önemli Uyarı!

XRP ve ETH fiyatı hakkında önemli uyarı!
22:37
21 Kasım 2020

İlk olarak lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile başlayan efsanevi yükseliş, tahmin edileceği gibi altcoinlerle devam etti ve XRP ile Ethereum fiyatları kesinlikle son 2 günde rekor bir yükseliş sergilemekte.

XRP ve ETH Fiyatındaki Yükselişe Dikkat

Kripto para piyasasının çoğunluğu özellikle Ethereum ve XRP fiyatlarında artış bekliyordu ve beklenen şey gerçekleşti.  Ethereum fiyatı son 24 saat içerisinde yüzde 17 yükselirken, XRP ise %52 artış yakaladı ve yatırımcıların paralarını katladı. Peki ETH ve XRP fiyatlarındaki yükseliş gerçekten de beklendiği gibi rekor kırılana kadar devam edecek mi?

Sektörün en tanınan isimlerinden birisi olan ünlü sunucu Max Keiser, kripto para yatırımcılarını Ripple ve Ethereum fiyatlarında görülen bu yükselişe karşı uyardı. Max Keiser, altcoinlerin hacminin sahte olduğunu ve bunun birkaç kişi veya balina tarafından kontrol edildiğini vurguladıktan sonra, hacmin anında buharlaşabileceğini ifade etti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu Yükseliş Hep Sürmeyecek

Altcoin yatırımcılarının zirvede FOMO’ya kapıldığını ve yüklü alım yaptıklarını belirten Keiser, bu da yatırımcıların paralarının büyük bir kısmını anında kaybetmelerine sebep olduğunu ifade etti. Yatırımcıların daha sonra bu kayıplarını daha yüksek fiyatlardan Bitcoin alarak kapatmaya çalıştıklarını da vurgulayan tecrübeli isim, zirveden FOMO’ya kapılma konusunda yatırımcıları sert bir şekilde uyardı.

keiser xrp eth

Aslında bu uyarı daha önce 2017 yılında birçok XRP, ETH ve altcoin yatırımcısına fayda sağlayabilirdi. XRP 3,30 dolardan, ETH ise 1.400 dolardan %90 üzerinde kayıplar yaşadı ve yatırımcılar buna hazırlıksız yakalandı. Fiyatlar şu an hiç durmayacakmış gibi yükselse de bu yükselişin bir düzeltmesinin olacağı kesin.

ETH ve XRP’nin Gideceği Çok Yol Var

Bu sebeple altcoin yatırımcılarının ve özellikle önde gelen kripto paraları tercih edenlerin stopsuz işlem yapmaması gerekiyor. Lider kripto para birimi Bitcoin 2017 yılından sonra 2019 yılında yeniden eski seviyesine yakın noktaya çıksa da altcoinler neredeyse 3 yıldır dipte kaldı. Yaşanan bu efsanevi yükselişe rağmen XRP’nin tüm zamanların en yüksek seviyesinin %130, ETH’nin ise %250 gerisinde olduğu unutulmamalı.

Bu da şu an XRP ve ETH fiyatındaki yükselişe kapılıp bütün varlıkları ile yatırım yapan kişilerin ne kadar dikkatli olması gerektiğini gösteriyor. Uzmanlar XRP fiyatının 2 dolara, ETH fiyatının ise 1.000 dolara kadar çıkabileceğini vurgulasa da ani bir düzeltme bütün ralliyi bitirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar