X


XRP Alım Satımı Blockchain.com Üzerinde de Durduruldu!

Blockchain.com da XRP'ye kötü haber verdi.
07:48
6 Ocak 2021

Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Blockchain.com, XRP hakkında son günlerde kötü haber veren en güncel kurum oldu. Borsa tarafından yayınlanan açıklamada platformdaki XRP alım satımının durdurulacağı vurgulandı.

Blockchain.com, XRP Alım Satımını Durduruyor

14 Ocak tarihi itibarıyla Blockchain.com kullanan yatırımcılar XRP alım satımı yapamayacak. Yayınlanan açıklamada Blockchain.com’un yatırımcıların sahip oldukları XRP’lere erişim sağlamasına izin vereceği ancak bunun sınırlı bir şekilde olacağı vurgulandı. Yatırımcılar sahip oldukları XRP’leri gönderebilecek ancak yeni XRP yatırma işlemi yapamayacak.

Blockchain.com ve diğer borsaların bu delist haberlerini Ripple’a açılan menkul kıymet davası sonrasında verdiği bilinen bir gerçek. Ripple yıllar önce gerçekleştirdiği ICO ile 1,3 milyar dolar fon elde etse de SEC bunun bir kripto para satışından çok menkul kıymet satışı olduğunu iddia ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

ICO Satışları ve Sebepsiz Zenginleşme

SEC tarafından açılan davada şirket yöneticilerinin de ICO satışları öncesinde kendilerine yüklü miktarda XRP ayırdıkları ve sadece bunları satarak sebepsiz zenginleşme yaşadıkları  belirtilmekte. Bu haberler ve dava sonrasında Coinbase, eToro, Binance.US ve Bittrex gibi kripto para borsaları XRP alım satımlarını durdurdu. XRP fiyatı da tahmin edilebileceği gibi ayı piyasasında bile nadiren görülen noktalara kadar geriledi.

Buna rağmen hala XRP delist etmeyen ve bunu destekleyeceğini açıklayan kripto para borsaları da bulunuyor. ABD’nin tanınan platformlarından Uphold, XRP’yi desteklediklerini ve net bir dava kararı gelene kadar bunu delist etmeyeceklerini belirtti. Buna ek olarak İngiltere’nin önde gelen uygulamalarından Revolut direkt olarak XRP yatırımcılarını uyarsa da XRP’yi henüz delist etmedi.

Uphold, XRP Destekliyor

Uphold net bir şekilde XRP destekleyeceklerini açıklarken Revolut yakın vadede XRP’nin delist edilebileceği mesajını verdi. XRP fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,227 dolardan işlem görüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in 40.000 dolara doğru yol aldığı şu saatlerde XRP’nin sadece düşüyor olması ise yaşanan durumu özetliyor. XRP yatırımcılarına verilen delist haberlerinden sonra 5 Ocak tarihinde gelen yeni bir dava haberi ise fiyatı bir süre daha baskılayacak gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar