X


Ripple Fiyatı: İkinci Dava Darbesi İle XRP Yeniden Düşüşe Geçti!

Ripple’a ikinci bir dava açıldı, fiyat düşüşe geçti.
07:44
6 Ocak 2021

Ripple’ın zor günleri bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a ve iki üst düzey yöneticisine açtığı davanın ardından Ripple bir dava şokuyla daha sarsıldı.

Tetragon Financial ve Ripple

Tetragon Financial aslında Ripple’ın 10 milyar dolarlık değerlemeye ulaşmasını sağlayan şirket olarak biliniyor. Ortaya çıkan bilgilere göre Tetragon Financial, Aralık 2019’da yapılan Ripple fonlaması sebebiyle Blockchain devini şikayet etti ve dava açtı. Tetragon Financial, yatırım yaptığı fonların iade edilmesini ve Ripple’ın ödeme yapmama riskine karşılık şirketin varlıkarının dondurulmasını talep etti.

Tetragon Financial’ın neden böyle bir adım attığı bilinmemekle birlikte bu adım muhtemelen SEC davası ile ilgili olarak atıldı. Eğer Tetragon Financial’ın isteği kabul edilir ve Ripple’ın varlıkları dondurulursa XRP token’ın bu durumundan ciddi bir şekilde etkileneceği düşünülüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ripple Fiyatı

Haberlerin ardından XRP yeni bir düşüş grafiği çizmeye başladı ve tüm piyasada yükseliş hareketleri görülürken kırmızıda kalan yine XRP oldu. SEC davası ile birlikte XRP’nin fiyatı 0,17 dolara kadar gerilemişti ve sonrasında piyasada yaşanan pozitif hava ile yeniden 0,20 doların üzerine yükselmeyi başarmıştı.

Ancak eğer Ripple’ın varlıkları dondurulursa XRP’yi çok daha kötü günler bekliyor olabilir. Böyle bir durum oluşması halinde XRP’nin yeniden 0,20 dolar altını görebileceği ve hatta bu sefer düşüşün daha da derinleşebileceği ifade ediliyor.

Yine de analistler dava karşısında Ripple’ın talep edilen fonları ödemesi halinde XRP’nin yeniden toparlanabileceğini ve piyasada yaşanan boğa koşusuna bir nebze de olsa katılabileceğini ifade ediyor.

Piyasada Olumlu Hava

XRP fiyatının tersine diğer kripto paralar ve Bitcoin güne yeşilde başladı. Fiyatını yeniden 34.000 doların üzerine çıkarmayı başaran lider kripto para birimi altcoin’lerde de yükseliş etkisi yarattı. Buna ek olarak Bitcoin 34.000 doların üzerine çıkmakla kalmadı ve 35.887 dolar ile de yeni bir rekor imza attı.

Bitcoin’in yükselişini takip eden altcoin’lerde de yüzde 10’ların üzerinde yükselişler görülüyor. Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum yüzde 10 artışla 1.116 dolara kadar yükselirken, Chainlink yüzde 8’in üzerindeki artışla 14.52 doları gördü.

Aslında Bitcoin’in geri çekilmeden sonra böyle büyük bir sıçrama yapması beklenmiyordu. Bu sebeple BTC’nin yeni rekorunun bir nebze şaşkınlık yarattığını ifade edebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar