X


XLM Yorum: Büyük Artış Performansından Sonra Stellar Düşüşe Mi Geçti?

Stellar’ın bir süre düzeltme yapabileceği düşünülüyor.
18:09
9 Ocak 2021

Yaklaşık 6,5 milyar dolarlık piyasa değeri ile Stellar (XLM) şu anda en büyük 9. kripto para birimi konumunda yer alıyor. Aslında Stellar, Ripple’ın (XRP) rakibi olarak görülüyor ve Ripple’ın geçirdiği kötü günler XLM’e yaramış gibi görünüyor.

1 Haftada %127 Artış

Stellar son 1 hafta içinde sergilediği muhteşem performans ile göz kamaştırdı. Bir haftada yüzde 127 oranında yükselen XLM, bugün düşüş grafiği çiziyor. Ancak büyük yükselişin ardından görülen düşüş grafiği yatırımcıları ve analistleri tedirgin etmiyor gibi görünüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Buna ek olarak Stellar 6 Ocak’ta yüzde 70’in üzerinde yükselmiş ve bu sayede piyasa hacmi bakımından Chainlink (LINK) ve Binance Coin’i (BNB) geride bırakarak 9. sıraya yerleşmişti.

Ukrayna ve Stellar

XLM’in 1 haftadır sergilediği dikkat çeken performansı aslında Ukrayna’nın merkez bankası dijital para birimi (CBDC) oluşturmak amacıyla Stellar ile anlaşmaya varmasına bağlı olarak gelişti.

Hafta başında yapılan açıklamaya göre, Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı ve Stellar Development Foundation (SDF) ve Stellar Blockchain ağı arasında bir anlaşma imzalandı. Yapılan açıklamalarda Stellar ortaklığının artık Ukrayna’da dijital para geliştirmenin temelini oluşturacağı ifade edildi.

Bu haberin hemen arkasından XLM fiyatı adeta uçuşa geçti ve 1 günde yüzde 65 arttı.

Stellar Yükselişi Devam Edecek Mi?

Hem Ukrayna haberi hem de XRP’nin zor günleri sebebiyle oldukça ,iyi bir ivme kazanan XLM için piyasa farklı yorumlar bulunuyor. Bazı analistlere göre Stellar fiyatı artışını devam ettirecek ve hatta bu artış Stellar’ı XRP’nin üzerine taşıyacak. Ama şu anda Stellar’ın bunu başarabilmesi için 5 sıra birden yükselmesi gerekiyor.

Bununla birlikte kısa sürede bu kadar çok yükselen bir varlığın mutlaka düzeltme yapması gerektiğini düşünen analistler ise yatırımcıları önümüzdeki günlerde dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Yapılan açıklamalara göre XLM düzeltmesi fiyatı oldukça aşağı çekebilir. Ama bu noktada bir altcoin rallisinin başlamasının beklendiği için analistler bu seviyelerin bir satın alma fırsatı olarak değerlendirilebileceğini de düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • Cenk
    5 ay önce

    Ne saçma bi haber. Hem çıkacak diyen analistler hem düşecek diyen analistler. Skiim analistliginizi sizin de yaptığınız haberi.

    20