X


Chainlink Yorum: Analistlerin LINK Hedefi Belli Oldu

LINK’ten beklentiler artıyor. 
17:14
9 Ocak 2021

Chainlink (LINK) özellikle 2020 yılında yaşanan DeFi patlaması sırasında büyük ilgi gördü ve şu anda da CoinMarketCap verilerine göre DeFi projeleri arasında ilk sırada yer alıyor. Ayrıca analistler önümüzdeki günlerde DeFi token’larının yeniden büyük bir artışa geçeceğini düşünüyor.

Chainlink Fiyatı

Chainlink, son 1 haftada sergilediği yüzde 38’in üzerindeki artış performansı ile birlikte iyi bir tablo çizmeye devam ediyor. LINK fiyatı 16 Ağustos 2020 tarihinde 19,85 dolar ile rekor kırdıktan sonra düşüş grafiği çizdi.

Ama şu anda LINK 16 dolar bandında seyrediyor ve rekor seviyesinden uzakta bulunmuyor. Analistlere göre LINK’te 16 dolar önemli bir destek seviyesi olarak hizmet veriyor ve 16 dolardan sonra 18 doların önemli olduğu düşünülüyor. LINK’in 18 dolarlık direnci kırmasının ardından ise yeni rekorun kısa zamanda görülebileceği düşünülüyor.

LINK Ne Zaman Ralliye Başlayacak?

Piyasa hacmi bakımından en büyük 10. kripto para konumunda bulunan LINK’in yeni bir ralli başlatabilmesi için altcoin boğasının ya da yeniden DeFi yükselişinin başlaması gerektiği düşünülüyor.

Bununla birlikte altcoin boğasını tarihsel veriler değerlendirildiğinde piyasanın lider altcoin’i Ethereum’un yönettiği düşünülüyor. Ethereum (ETH) ise şu anda oldukça pozitifi bir tablo sergiliyor ve 1.432 dolarlık rekor seviyesine yakın işlem görüyor. Analistlerin büyük çoğunluğu ETH’un bir birikim aşamasında olduğunu ve önümüzdeki günlerde en az %100’lük bir ralli gerçekleştireceğini düşünüyor.

LINK’te İlk Hedef: 25 Dolar

Analistlere göre hem teknik hem temel açıdan değerlendirildiğinde Chainlink’in ilk hedefinin 25 dolar olduğu ifade ediliyor. Eğer yükseliş trendi başlarsa LINK’in öncelikle eski rekorunu kıracağı sonra da 25 dolara doğru yükselişe geçeceği belirtiliyor.

Ancak bu noktada uzman isimler yükseliş başlasa bile derin düzeltmelerin olabileceği ve yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini ifade ediyor.

Chainlink ile ilgili beklentilerin arttığı bu günlerde LINK ile ilgili daha detaylı bilgilere “Chainlink Nedir?” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar