X

Winklevoss: Wall Street Bitcoin’i Çok Uzun Süre Görmezden Geldi!

Winklevoss ikizleri: Wall Street Bitcoin yatırımları konusunda sınıfta kaldı.
14:00
27 Ağustos 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Geleneksel finans dünyasının en popüler ve kalabalık yerlerinden birisi olan Wall Street uzunca bir süredir lider kripto para birimi Bitcoin‘i (BTC) bir yatırım aracı olarak kabul etmek istemedi. Milyarder Winklevoss ikizlerine göre ise bu durum bireysel yatırımcıların kripto para sektörüne girişini her şekilde hızlandırdı.

Winklevoss İkizleri: Wall Street Çok Yavaştı

Cameron ve Tyler Winklevoss çoğunlukla sosyal medya devi Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ile yaşadıkları çatışmadan dolayı bilinseler de, ABD merkezli Gemini kripto para borsasının da sahibi konumundalar ve bu sebeple kripto para sektöründe oldukça büyük bir tanınmaya sahipler. Gemini kripto para borsası aslında New York’un finansal regülatöründen BitLicense almayı başaran ilk ekiplerden de birisi oldu.

Winklevoss’lar yaşadıkları kötü olaylara rağmen Facebook’un kripto para birimi Libra’ya katılma konusundaki istekliliklerini de belirtmişlerdi. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz. Winklevoss ikizleri de Facebook gibi büyük firmaların yaptıkları kripto para girişimlerine yönelik verdikleri demeçte, Wall Street’in Bitcoin yatırımları konusunda bireysel yatırımcılara kapılarını açmamasının, birçok yeni girişimin ortaya çıkmasına yol açtığını dile getirdi.

”İçerisinden bir parça veya hisse satın almanızın mümkün olmadığı internetin aksine, bu internet parasından gerçek anlamda bir parça satın almanın mümkün. Bu ilk günden beri bireysel yatırımcıların yönettiği bir piyasa oldu ve böyle olmayı sürdürüyor. Wall Street ise bu esnasında resmen uyudu.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar