reklamı kapat

Winklevoss Kardeşler Libra’yı Destekliyor

Winklevoss ikizleri, Libra’nın kripto para ekosistemi için olumlu olacağını düşünüyor. 
15:00
11 Temmuz 2019
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Üzerine büyük tartışmaların döndüğü Facebook’un kripto para projesi Libra’yı destekleyenler arasına Winklevoss ikizleri de dahil oldu. Newsbtc’nin haberine göre ikizler, Mark Zuckerberg‘le olan inişli çıkışlı geçmişlerine rağmen Facebook’un sağlam bir teknoloji şirketi olarak kripto ekosisteminde bulunmasının faydalı olacağını düşünüyor.

Facebook’un Karşılaştığı Zorluklar

Son zamanlarda özellikle düzenleyiciler Facebook’un Libra porjesinin üzerine çok gidiyor. Örneğin, Amerika Finansal Hizmetler Komitesi Facebook’un CEO’ları Mark Zuckerberg ve David Marcus ile COO Sheryl Sandberg‘e gönderdikleri bir mektupla Libra projesinin derhal durdurulmasını istediklerini dile getirdi. Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Çin Libra’ya karşı kendi kripto parasını çıkaracağını açıkladı. Bunun yanında Hindistan da sıklıkla Libra konusundaki endişelerini dile getiriyor. Winklevoss ikizlerinin desteği de tam olarak bu çapraz ateşler arasında geldi.

Winklevoss İkizlerinin Desteği

Winklevoss ikizleri CNBC’ye verdikleri röportajda Facebook’un kripto para ekosistemi üzerindeki etkisine dikkat çekti ve şunları dile getirdi:

Libra, kripto paralar için çok olumlu bir adım, Facebook kripto paralar konusunda konuşuyor ve açıklayıcı bir yaklaşım sergiliyor. Bu da insanların kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlıyor.

Bunun yanında ikizlere 16 Temmuz’da gerçekleşecek olan Facebook’un Libra projesi ve Bankacılık Komitesi buluşmasında sosyal medya devinin nasıl bir tavır sergilemesi gerektiği soruldu. İkizler şu şekilde cevapladı:

Düzenleyicilerle çalışsınlar. Onlarla konuşsunlar. Biliyorsunuz, biz direk ön kapıdan geçtik ve düzenleyicileri eğitmeye, düzenlemeleri de dikkatli bir şekilde şekillendirmeye çalıştık. Çünkü bunu yanlış yaparsanız gelişmeyi boğabilirsiniz. Ancak doğru düzenleme, gelişmelerin ilerlemesini sağlıyor ve bu doğru dengeyi New York ile kurduğumuzu düşünüyoruz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.