WebMoney Bitcoin’le Ödeme Almaya Başladı

18:00
19 Eylül 2016

Artık WebMoney transfer sisteminin yetki verdiği tüm online mağazalardan mallar ve hizmetler için kripto paralarla ödeme yapılabilecek.

PayPal kripto para entegresi konusunda aceleci olmaz hatta bitcoin bağlantılı bazı şirketlerin hesabını engellerken WebMoney bitcoin ödemelerini destekleyen ilk küresel ödeme hizmeti oldu.

Bitcoin satıcının hesabına aktarılmadan önce WebMoney Transfer’in ünitelerindeki WMX’lere; WMX’ler de tekrar bitcoin’lere çevrilecek. Bitcoin işleminin tamamlanması için 6 onay gerekiyor. Satın alımın bitirilmesi için kaç onay gerektiğine ise satıcı karar veriyor.

WebMoney satıcıların sistemden faydalanabilmesi ve kripto para kabul etmeye başlayabilmesi için Merchant WebMoney hizmeti aracılığıyla X-cüzdanları yüklemeleri gerektiğini açıkladı.

Daha önce tıpkı WebMoney’in yaptığı gibi çeşitli ülkelerdeki bölgesel ödeme sağlayıcıları yerel bitcoin entegrasyonu gerçekleştirdiklerine şahit olmuştuk. Örneğin Ocak ayında Fransız ödeme şirketi Lyra Network yıllık 5.5 milyar dolar işleyerek yedi ülkeye verdiği hizmetlerde bitcoin’le ödeme yapma seçeneğini eklemişti.

Geçtiğimiz yıl da Hindistanlı ödeme işlemcisi ePaisa kripto para entegrasyonu gerçekleştirmiş ve ülkedeki 500 satıcıya bitcoin’le ödeme kabul etme şansı tanımıştı.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER