Reklam

VITE Coin Nedir?

VITE Coin, basit token işlemlerinin gerçekleştirilmesi için kullanılan bir kripto para birimidir.
10:48
16 Aralık 2020
Okuma Süresi: 3 Dakika

VITE Coin, basit token işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve akıllı sözleşme uygulamaları için kullanılan bir kripto para birimidir. Vite kullanıcıları, token’lar ile staking işlemi de gerçekleştirebiliyor. Ayrıca VITE, Snapshot Block Producers için oy kullanmak için de kullanılabilir. Ek olarak, kullanılmamış işlem kotasına sahip bir VITE staker, token’ları karşılığında dApp’lere bu tür kotayı kiralayabilir.

VITE (VITE) Nedir?

VITE (VITE), madenciliği yapılabilen bir kripto para birimidir ve Vite platformunun yerl token’ı olarak hizmete sunulmuştur.

Vite, sıfır ücretli işlemleri kolaylaştırmak ve işlem hızını, güvenilirliği ve güvenliği optimize etmek için bir Snapshot Chain yapısına sahip, Directed Acyclic Graph (DAG) tabanlı bir akıllı sözleşme platformu olarak tanımlanıyor. Vite Snapshot Chain, ağ fikir birliğine ulaşmak için Hierarchical Delegated Proof of Stake’ini (HDPoS) kullanırken, süper node’lar yalnızca stake ödülleri alıyor ve işlem ücreti almıyor. Vite sanal makinesi, EVM ile uyumluluğu koruyor ve asenkron akıllı sözleşme dili olan Solidity ++ ‘yı kullanıyor.

Vite platformunun mevcut ürünleri ise şu şekilde sıralanıyor:

  • ViteX: On-chain emir defteri ve eşleştirme motoruna sahip merkezi olmayan bir borsadır ve şu anda 20’den fazla dijital varlığı destekler.
  • Vite App: Ttek bir yerde işlemlere (ViteX), varlık yönetimine (cüzdan), dapp’lara (örneğin, Vite tabanlı oyunlar) izin veren bir mobil uygulamadır.
  • VitePay: Şu anda Singapur’daki Ce La Vi Sky Bar’da ve Midwest Global ağı altındaki taksi hizmetlerinde kullanılabilen hızlı ve bedelsiz bir ödeme çözümüdür. Kullanıcılar, Vite cüzdanı ile işletmeler için ödeme yapabilir ve karşılığında neredeyse anında sıfır ücretle ödeme alabilir. VitePay ayrıca e-ticaret platformu OpenCart ile entegre edilmiştir ve VitePay resmi Vite mağazasında kullanılabilir.
  • VitePlus: Hükümetler ve kuruluşlar için Vite tabanlı bir kurumsal Blockchain çözümüdür. Vite, Syracuse hükümeti için SyraCoin adlı bir pilot uygulama geliştirdi ve şehir konut fonu bağışçılarının şehir sınırları içindeki mal ve hizmetler için kullanılabilen Blockchain tabanlı kuponlar almasına izin verdi.

Bunlara ek olarak Vite ekip ofisleri Silikon Vadisi, ABD ve Çin’de bulunuyor. Bunların yarısından fazlası geliştirici olmak üzere toplam 40’ın üzerinde tam zamanlı ekip üyesine sahip olan Vite’ın mühendislik ekibi, Tencent, JD, Baidu, Didi ve Meituan gibi en üst düzey BT şirketlerinden oluşuyor.

Öte yandan Vite’ın avantajları da şu şekilde sıralanıyor:

  • Vite, bir DAG yapısı içinde akıllı sözleşmeler uygulayan ilk halka açık zincir olarak hizmet veriyor.
  • Vite, işlemlerin eşzamansız gönderilmesini/alınmasını sağlayarak, saniyeler içinde işlem onayı ve düşük maliyetli akıllı sözleşme oluşturma ile yüksek işlem hızları sağlıyor.
  • Vite, ücretsiz bir işlem modeline sahiptir.
  • Vite, DAG ile ilişkili doğal güvenlik açıklarını ortadan kaldırarak işlem güvenliğini büyük ölçüde güçlendiren bir anlık görüntü zinciri modeli kullanıyor.

VITE Coin Yorum

VITE coin yorumlarına bakıldığında özellikle arkasında çalışan ekibin çok iyi çalıştığı ve platformun güçlü olduğu yönünde değerlendirmeler yapıldığını görüyoruz. Bu sebeple VITE’ın da orta ve uzun vadede yükseliş göstereceği düşünülüyor.

Bunlara ek olarak bazı yatırımcılar VITE coin’in 1.000 kata kadar artacağını ifade ediyor. Yatırımcıların yorumlarını değerlendirmek güncel ve tarihsel verilerle daha kolay olacaktır.

Yazının yayına hazırladığı sırada 0,0138 dolardan işlem gören  VITE Coin, 6.549.186 USD işlem hacmi ile CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri bakımından 670. sırada yer alıyor. Bunların yanında şu anda dolaşımda 473.268.686 adet  VITE Coin bulunuyor ve bunun maksimum 1.005.839.797  VITE Coin’e ulaşması bekleniyor.

Öte yandan 13 Mart 2020 tarihinde 0,0053 dolar ile dibi gören VITE (VITE) 18 Temmuz 2018 tarihinde 0,1148 dolar ile rekor kırdığını belirtmek gerekiyor.

VITE Coin Nasıl Alınır?

VITE Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance aracılığı ile hızlı ve kolay bir şekilde satın alınabilir. Bu noktada VITE Coin’in Binance’te 213 aralık 2019 tarihinde listelendiğini ve şu anda VITE/BNB, VITE/BTC ve VITE/USDT işlem çiftlerinde kullanıcı ile buluştuğunu belirtmekte fayda var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar