reklamı kapat
  • BTC  :  35.880,31 ₺
  • ETH  :  2.214,77 ₺
  • BCH  :  3.826,77 ₺
  • XRP  :  2,17 ₺
  • NGC  :  2,16 ₺
  • BTC 35.880,31
  • ETH 2.214,77
  • BCH 3.826,77

Visa’dan Kripto Para Topluluğunu Güldüren Hamle

18 Ocak 2018
  • Ömer UçarÖmer Uçar
Visa; California’da faaliyet gösteren bir ofisi için, ethereum’a dayanan dağıtımlı uygulamalarda sekiz yıllık çalışma deneyimine sahip bir blockchain uzmanı aradığını duyurdu. Kripto para topluluğu ise ekosistemin yalnızca iki buçuk yıldır var olduğuna dikkatleri çekti.

Dünyanın en büyük ödeme sistemi Visa, Foster City’deki ofisinde faaliyet gösteren geliştirme ekibini geliştirme planları yapıyor. Bu doğrultuda yayınladığı iş ilanında Visa, dağıtımlı kayda dayalı yeni bir ödeme hizmeti yaratacak bir blockchain uzmanı aradığını belirtti.

Visa yayınladığı iş ilanında şu ifadeleri kaydetti:

“Aradığımız ideal aday; dağıtımlı uygulamaları oluşturup piyasaya sürmek, ethereum ya da bitcoin blockchain’i ile çalışmak ve güvenilir bir tecrübeye sahip olmak ölçütlerine sahip olmalıdır.”

Adayların ayrıca; ticari finansman, hisse senedi, ödeme işletme, blockchain teknik uzmanlığı gibi alanlarda deneyim sahibi olmaları beklenirken, aynı zamanda bulut tabanlı altyapılar oluşturma ve ölçeklenebilir çözümler sunma gibi hizmetleri sunabilmeleri de bekleniyor. Üstelik adayların bilgisayar bilimleri dalında lisans diploması elde etmiş olmaları gerekiyor. Bu uzun gereklilikler listesi, toplam sekiz yıllık bir çalışma tecrübesine sahip olma zorunluluğu ile sona eriyor.

Visa tarafından beklenilen bu deneyimin yalnızca blockchain teknolojisi alanında olmadığı oldukça açık bir şekilde ortada olsa da, dağıtımlı ve bulut tabanlı finansal uygulama alanlarında beklenen sekiz yıllık çalışma deneyimi kripto para topluluğu tarafından alaycı bir dille eleştirildi. Ethereum ağının yalnızca iki buçuk yıldır faaliyet gösterdiği, bitcoin’in ise 9 yıldır var olduğu düşünülünce; aranılan ideal adayın en eski blockchain uzmanlarından biri olması gerektiğine işaret edildi. Topluluğun üyeleri, okların Satoshi Nakamoto’yu gösterdiği yönünde yorumlar yaptı.

Kripto para meraklısı Joseph Yong konuyla ilgili olarak sosyal paylaşım platformunda şu ifadeleri kaydetti:

“Lütfen birisi Visa’ya 8 yıllık Ethereum mühendisi bulamayacağını söylesin çünkü Ethereum 2015 yılında yaratıldı.”

Kaynak: Coinfox

ETİKETLER
loading...