X


Viral Video “Charlie Bit My Finger” NFT Oldu ve 761.000 Dolara Satıldı

2007 yılında yayınlanan ve günümüzdeki artık bir viral olan YouTube videosu NFT olarak satıldı ve 761.000 dolara alıcı buldu.
11:15
25 Mayıs 2021

2021 yılı itibari ile kripto para ekosisteminde pek çok yeni varlık popüler oldu ve non-fungible token’lar (NFT) da bu varlıklardan biri. Birçok farklı şey NFT olarak satılabiliyor. Örneğin; Twitter kurucusu ilk tweet’ini bir NFT olarak satmıştı. Bununla birlikte dijital resimler, müzikler, fotoğraflar vb. birçok farklı eşya, paylaşım ya da sanat eseri NFT olarak satılıyor.

Son olarak ise yıllardır bir viral halini alan ve artık herkesin izlediği bi video olan “Charlie Bit My Finger” NFT olarak satıldı.

761.000 Dolarlık NFT

Elde edilen bilgilere göre “Charlie Bit My Finger” adlı video, çıkışının 14. yıldönümü olan Pazar günü neredeyse 761.000 dolara satıldı. 2007’de yayınlanan 55 saniyelik YouTube videosunda, Harry adlı İngiliz bir çocuk erkek kardeşi Charlie’yi tutuyor ve daha sonra Charlie abisi Harry’nin parmağını ısırıyor. Harry ise artık bir viral halini alan “Ouch, Charlie. Charlie, that really hurt.” sözlerini kullanıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu video 883 milyondan fazla izlenme ile YouTube’un en popüler videolarından biri ancak video yakında platformdan kaldırılacak. Davies-Carr ailesi, Pazar günkü müzayedeyi takiben videoyu sileceklerini açıkladı ve en yüksek teklifi veren kişinin bu videonun tek sahibi olacağını dile getirdi. Ancak yine de video sadece YouTube’da yok ve pek çok web sitesinde bulunuyor.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre açık artırmada 11 farklı kişi teklif verdi ve “mememaster” ile “3fmusic” kullanıcıları arasında bir teklif savaşı yaşandı. “3fmusic” 760.999 dolar ile kazanan oldu.

NFT’lerin Popüleritesi

NFT koleksiyonları, esasen Blockchain tarafından oluşturulan bir özgünlük sertifikasına sahip dijital varlıklar olarak nitelendirilebilir ve geçtiğimiz yıl popülerliğinin arttığı söylenebilir. NFT’ler özellikle kripto para alanında bir yenilik getirerek tek basılan token’lar oldukları için ilgi çekiyor.

Sanat eserlerinin, müziklerin ve dijital sanatın yanı sıra GIF’ler, internetin ilk zamanlarında yayınlanan içerikler, videolar ve tweet’ler bile NFT olarak satılıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar