X

Nobel Ödüllü Ekonomist Bitcoin (BTC) Almayı Düşünüyor 

Nobel ödüllü ekonomist Robert Shiller, görüşlerini değiştirmiş gibi görünüyor ve Bitcoin  (BTC) alabileceğini dile getiriyor.
10:11
25 Mayıs 2021

Her geçen gün başka bir ekonomist, kripto para birimlerine ilgi duyduğunu açıklıyor ve bu isimlerden sonuncusu Nobel ödüllü ekonomist Robert Shiller olmuş gibi görünüyor. Aynı zamanda Yale Üniversitesi’nde profesör olan Shiller, kripto para birimlerini deneyebileceğini dile getirdi.

“Belki de Piyasada Aktif Olmalıyım”

Nobel ödüllü ekonomist Robert Shiller CNBC ile yaptığı bir röportajda kripto para birimleri hakkında da konuştu. Shiller, mevcut konut piyasası, hisse senetleri ve kripto para birimleri konusunda endişeli ve bu piyasalardaki yatırımcılar arasında “vahşi batı” zihniyeti gördüğünü belirtiyor.

Özellikle kripto para piyasası hakkında görüşlerini belirten Shiller, “Bu çok psikolojik bir pazar. Etkileyici bir teknoloji.” sözlerini kullanırken bununla birlikte değerin nihai kaynağının belirsiz olduğunu ve bunun gerçeklikten çok anlatılarla ilgisi olduğunu savundu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Yine de, kripto para alma konusunda pozitif olduğunu belirten Shiller, konuyla ilgili olarak şu sözleri kaydetti:

Etkisini deneyimlemek için kripto para satın almayı düşünüyordum. Aslında birçok insan bunu yapıyor. Hiç Bitcoin almadım. Belki o piyasada aktif olmalıyım.

Şüpheci Yaklaşımı Değişiyor

Aslında Shiller her zaman Bitcoin’e şüphe ile yaklaşan isimler arasında yer alıyordu. Örneğin nobel ödüllü ekonomist, 2017 yılında yaptığı bir açıklamada, mantıksız coşkunun ve spekülatif balonların en iyi örneğinin Bitcoin olduğunu dile getirdi. 2018 yılında ise Shiller Bitcoin’i balon olarak nitelendirdi ve 100 yıl sonra hala piyasada olup olmayacağından emin olmadığını dile getirdi. Ancak daha sonra Shiller, “Bitcoin’i küçümsemek istemiyorum” dedi ve kripto para biriminden iyi bir şey çıkabileceğini de sözlerine ekledi.

Bunun yanında bir başka Nobel ödülü sahibi Paul Krugman, geçen hafta Bitcoin’in yakın zamanda yok olacağını düşünmekten vazgeçtiğini belirterek, kripto para biriminin sonsuza kadar ayakta kalabileceğini ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar