Verge’den XVG Kullanımını Artıracak Yeni Anlaşma

Verge Pundi X ile anlaştı. Pundi X POS'u kullanan mağazalarda bundan böyle XVG de kabul edilecek.
17:00
2 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Verge (XVG) bugün XVG’nin Pundi X POS cihazlarıyla uyum içinde çalışacağını duyurdu. Pundi X ekibi Blockchain teknolojisini fiziksel mağazalarda yaygınlaştırmak adına çalışmaya devam edeceğini belirtti.

Verge ekibi kullanıcıların işlemleri borsaların aracılığına gerek kalmadan, doğrudan harcamalar yapabileceği şekilde kolaylaştırmak adına adımlar atıyor. Verge ve Pundi X POS cihazlarının birbirine bağlanması herhangi bir mağazanın ödemelerde Verge kabul etmesine olanak sağlayacak. Tüketiciler Pundi X uygulamasını ya da işlem kartını kullanarak ödeme yapabilecek.

Pundi X eklentisi tüketicilerin karşılaştığı genel sorunlara çözüm oluyor. Pundi X ile kripto para almak, günlük hayatta kripto paraları kullanmak ve itibari para birimleriyle kripto para değişimi yapmak oldukça kolaylaşıyor. Verge ekibi şu açıklamayı yaptı:

Pundi X hepimizin hayatını kolaylaştırabilecek çok iyi bir çözüm. Ayrıca Pundi X kripto paraları günlük hayatında kullanma konusunda kararsız kalanlara ilham verebilecek bir yapıya sahip. Kripto paraların yaygınlaşmasında büyük sorunların üstesinden gelmemiz gerektiğini biliyoruz, bunu Verge’ün gücü sayesinde başarabiliriz.

Diğer yandan Pundi X Hong Kong merkezli FAMA grubuyla yaptığı anlaşmanın ardından medyada manşetleri süsledi. FAMA grubu bir zincir restoran ve kafe işletmelerinin sahibi ve kripto paralarla yakından ilgilenen bir şirket. FAMA grubu kurucusu Larry Tang şöyle konuştu:

Restoranlarımız yemeklerimizi geleneksel yöntemlerle hazırlayadursun, kendimizi kripto para ödemelerini kabul ederek ileriye dönük konumlandırmak istiyoruz. Pundi X sayesinde Bitcoin ya da Ether tabanlı güvenli ödemeleri kabul edeceğiz.

Pundi X bünyesinde Verge ile beraber BNB, BTC, ETH, LTC, XEM ve XLM bulunduruyor. Verge aynı zamanda yeni cüzdanını geliştirmeye devam ediyor. Verge geliştiricileri hazırlanan cüzdanın tüketiciler için işlem yapması kolay, güvenli ve açık kodlu bir şekilde geliştirildiğini ifade etti.  Verge ve Pundi X ortaklığı kripto topluluğundan olumlu tepkiler aldı.

Kaynak: Ambcrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER