X


Uzmanlar Açıkladı: Cardano (ADA) Fiyatı 8 Dolara Nasıl Ulaşır?

Cardano (ADA), Alonzo yükseltmesi ile birlikte yukarı yönlü trendini güçlendirmek adına girişimlerini sürdürüyor.
14:01
15 Eylül 2021

Popüler kripto para birimi Cardano (ADA), yaklaşık bir aydan bu yana birikim alanında işlem görüyor. Uzmanlar bu bekleyişin ardından volatil bir hareketlilik zamanının geldiğini belirtti.

Cardano (ADA), Alonzo yükseltmesi ile birlikte yukarı yönlü trendini güçlendirmek adına girişimlerini sürdürüyor. Deneyimli analistler, Cardano’nun 8 dolara nasıl ulaşabileceğinin yol haritasını çizdi.

Alonzo Yükseltmesi

Uzun süredir beklenen Alonzo yükseltmesi, 12 Eylül tarihinde başarılı bir hard fork ile kabuk değiştirdi. Bu iyileştirme, akıllı sözleşmeler ve birçok yeniliği beraberinde getirdi. Artık geliştiriciler Cardano ağında Ethereum’a benzer bir DeFi ekosistemine dönüşebilecek dApp‘ler, merkezsiz borsalar (DEX) ve algoritmik sabit paralar oluşturmaya başlayabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu gelişme ile birlikte çekirdek yapının taşlarını sağlamlaştırdı. Binlerce geliştirici, Cardano’da yeni bir ekosistem inşa etmelerini sağlayacak olan Plutus Pineer rotasına şimdiden katılıyor. Buna bir örnek olarak, Cardano zinciri üzerinde opere edilen kredi platformu ADALend verilebilir.

PlutuSwap platformu, merkezsiz borsa olan otomatik piyasa yapıcısını Cardano platformunda aktif etmeye hazır. ADA, DeFi ekosistemi adına bir standart belirlemeyi amaçlıyor. Ayrıca tam entegrasyon gerçekleştiğinde PlutuSwap ve EAMM protokolüne dayalı Cardano Blockchain altyapsının UTXO mekanizması tarafından desteklenen merkezsiz bir borsa olacaktır.

Bu gelişmeler doğrultusunda Cardano blok zincirine daha fazla kullanıcı çekilmesi ile beklentiler iyileştirilecek ve sermaye getirecektir.

Cardano’da Hedef

ADA, son güncellemesiyle rüzgarı arkasına almak istiyor. Cardano fiyat birikimi büyük bir yükselişe işaret ediyor olabilir. Cardano fiyatı, Kasım 2020’nin sonu ile Ocak 2021 tarihleri arasında yaklaşık 38 gün boyunca birikti ve akabinde %600’lük boğa koşusu kaydetti. Bu yükseliş, ADA’yı 0.10 dolardan 1.20 dolarlık fiyat bandına taşıdı.

ADA, Ağustos ayı başından bu yana son boğa koşusuna benzer bir konsolidasyon aşamasına girdi. Benzer bir yapı gelişir ve gerekli momentum yakalanırsa ADA, yüksek hedefler koyan bir ralliye imza atabilir. Yükseliş trendinin onaylanması ADA’nın ATH seviyesi 3.10 doların üzerinde belirleyici bir kapanış gerçekleştirmesinin ardından bekleniyor. ADA, bu seviyenin aşılması ile %150’lik bir artış ile 6 dolar seviyelerin tırmanabilir. Devam eden artış eğiliminde %261 fibo seviyesi üzerinden ADA, 8.41 dolara ulaşabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar