X


Shark Tank Yıldızı O İsim, Kripto Varlıklarını İki Kat Artıracağını Açıkladı

Shark Tank programının yıldızı Kevin O'Leary, yatırım portföyünde kripto varlıkları oranının artıracağını açıkladı.
15:31
15 Eylül 2021

Popüler yatırımcı ve Shark Tank yıldızı Kevin O’Leary, kripto para piyasasında görülen dramatik düzeltmelere rağmen kripto varlıklarını ikiye katlama kararı aldı. O’Leary, şu an için yatırım portföyünün %3’sünü kripto para birimlerinde bulunduruyor.

Kevin O’Leary’nin İfadeleri

Deneyimli yatırımcı ve Shark Tank programının yıldızı Kevin O’Leary, yatırım portföyünde kripto varlıkları oranının artıracağını açıkladı. CNBC’ye konuşan fenomen isim, 2021 yılı sonunda kripto para yatırım portföyünü %7’ye çıkarmayı planlıyor. Ünlü yatırımcı, kripto para piyasasının kendisini bir varlık sınırı olarak kanıtlamasının devam etmesi halinde trilyonlarca doların sektöre akabileceğini belirtti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

O’Leary, Bitcoin parantezi açarken lider kripto para biriminin büyük bir potansiyele sahip olduğunu aktardı. Başarılı isim, geleneksel finansa kripto para piyasasının düzenleme uyum altyapısına henüz sahip olmadığına inanıyor. Ayrıca ABD düzenleyicilerinin kripto paralar hakkında düzenleme kararlarını dikkat aldığını aktaran O’Leary şu sözleri sarfetti:

Düzenleyiciler bu sektörde bir sorun olmadığını açıklarsa ancak o şekilde kriptoya dahil olabilirim. Bu riskiş, kurallara uymamayı göze alamam.

Kevin O’Leary, Bitcoin konusunda u dönüşü yapan isimler listesinde yer alıyor. Oldukça uzun olan bu listede dikkat çeken isimlerden biri olan O’Leary, geçtiğimiz dönemde Bitcoin için “çöp” ifadesini kullanmıştı. Ancak konumunun farklılaşması ile birlikte Çin’de madenciliği kabul etmeyerek Bitcoin konusunda sürdürülebilir bir duruş sergiledi.

NFT ve DeFi Sektörü Parantezi

NFT’ler ve DeFi’nin popülaritesi hız kazandıkça popüler yatırımcı bu alana yönelimini artırdı. NFT sektörünü “olağanüstü” olarak nitelendiren O’Leary, daha sonra kendi DeFi yatırım şirketi DeFi Ventures’i kurdu. Shark Tank yıldızının açıklamaları ABD hükümetinin sektör için yeni vergi yasa tasarıları konusu tartışmalarının akabinde geldi. ABD düzenleyicileri Eylül ayı sonuna kadar kesinleşmiş bir kripto vergi hükümü planlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar