X


Uluslararası Bankanın Yöneticisinden Kripto Para Açıklaması

Dünyaca ünlü banka BBVA'nın yönetim kurulu başkanı kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu.
08:00
18 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto paraların güvenlik hususları bu alanda şimdiye dek en çok konuşulan konular arasında yer aldı. Bu yeni varlık sınıfının yarattığı imkanlardan faydalanmak isteyen kötü amaçlı kişiler bazen yasadışı faaliyetlerine kripto paraları alet edebiliyor. Dünyaca ünlü banka BBVA’nın yönetim kurulu başkanı kripto paraları öven açıklamalarında bu konuya da değiniyor.

İspanya merkezli bir çok-uluslu bankacılık grubu olarak bilinen Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA) yönetim kurulu başkanı Francisco Gonzalez Rodriguez geçtiğimiz günlerde CNBC ile bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajda kripto paralar hakkında konuşan Rodriguez bu yeni varlıkların “mükemmel” olduğunu ancak kötü amaçlar doğrultusunda sıklıkla kullanıldığını ifade ediyor.

Gonzalez’e göre dünyamız “inanılmayacak derecede büyük bir dijital devrime” doğru tüm hızıyla ilerliyor. Ünlü isme göre bu devrim tüm dünyadaki düzeni yeniden şekillendirecek potansiyele sahip. BBVA’nın yönetici isminin yorumlarına göre bu yeni varlık sınıfı birtakım riskleri de beraberinde getiriyor.

Gonzalez Rodriguez’in konu hakkındaki açıklamaları şu şekilde sıralanıyor:

Kripto paralar gerçekten muhteşem ancak günümüzde bazı kötü amaçlar doğrultusunda kullanıldı. Yani kullanıcıların bu konuda oldukça dikkatli olması gerekiyor. Blockchain ve dağıtık defter teknolojileri de muhteşem ancak bu unsurlar çok büyük. Sonuç olarak şunun anlaşılması gerekiyor ki kripto paralar çoğu zaman yasadışı faaliyetlerin bulunduğu yerde kullanılıyor.

BBVA’nın finansal teknolojilere ve Blockchain teknolojisine yönelik birçok yatırım gerçekleştiren bir banka olduğu biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar