X


Twitter NFT Özelliğini Resmen Başlattı! Kimler Kullanabilecek?

Beklenen adım geldi belirli şartları sağlayan üyeler artık profil resminde en sevdiği NFT parçasını kullanabilecek. Üstelik fark edilir bir ayrıcalığa da sahip olacaklar.
22:21
20 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Sosyal medya devi daha önce duyurduğu özelliğini nihayet devreye alıyor. Şimdilik sadece belirli ülkelerde Twitter Blue kullanıcıları tarafından kullanılabilecek bu özellik sahip olduğunu NFT parçalarını profil resmi olarak kullanılabilmenize olanak sağlıyor.

Twitter Profil Resmini NFT Yapmak

Perşembe günü kullanıma sunulan özellik, Twitter‘ın Blue abonelik hizmetinin kullanıcılarına açıldı. Geçen yıl popülaritesi artan NFT’ler Visa, MasterCard gibi sayısız dev şirketin de odağına girdi. Twitter’ın bu akıma destek olarak NFT’leri kullanıcıların profil resmi olarak kullanabilmesine imkan tanıması da önemli bir adımdır.

Profil resmini MetaMask gibi cüzdanlar bağlayarak profil resmine dönüştüren kullanıcılar daire yerine altıgen bir profil çerçevesine sahip olacak. Böylece profilinde NFT’leri kullananlar kolayca ayırt edilebilecek. Twitter, şimdilik yalnızca iOS cihazlarını kullanan Twitter Blue abonelerinin NFT profil resimleri yükleyebileceğini söyledi.

Twitter Blue Nedir?

Twitter Blue, abonelere bir tweet’i geri alma veya Twitter uygulaması simgesini mobil cihazlarında özelleştirme gibi özellikler sunar. Geliri reklamın ötesinde artırma çabasının bir parçası olarak geçen yıl başlatılan hizmet şu anda ABD, Kanada, Yeni Zelanda ve Avustralya’daki kullanıcılarla sınırlıdır.

Aylık 2,99 dolar abonelik ücretini ödeyen ve bu bölgelerde yaşayan kullanıcılar Twitter Blue ayrıcalıklarından yararlanabiliyor. Günlük 211 milyon aktif kullanıcıya ev sahipliği yapan Twitter’ın attığı bu adım hem kendi gelir modeli olan Twitter Blue’yu hem de NFT’ye duyulan ilgiyi artıracak.

Sosyal medyanın getirdiği beğenilme ve popülerlik arzusu daha fazla insanın nadir ve değerli koleksiyon parçalarına sahip olma dürtülerini destekleyecektir. Böylece hali hazırda milyon dolarları aşan koleksiyonlar daha da pahalanabilir. NFT sektörü geçtiğimiz yıl yaşadığı büyümenin çok daha fazlasına bu tarz desteklerle ulaşabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar