X


Kripto Paralar Güçlü Bir Taraftar Buldu! ABD’nin En Etkili İsimlerinden Biri!

Kripto para topluluğu artık daha güçlü, daha fazla ismin kriptoların tarafına geçmesi bekleniyor.
22:39
20 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin ve kripto paraların birçok güçlü destekleyicisi var. Hatta Coinbase gibi şirketler kripto paraların lehine resmi lobicilik faaliyetleri için bütçe ayırmaya bile başladı. New York Belediye Başkanı Eric Adams kripto paralarla ilgili iyimser açıklamalarıyla tanınıyor ve bir ilke imza attı.

Kripto Paralar Güçlü Bir Taraftar Buldu

Belediye başkanlığından Perşembe sabahı yapılan açıklamaya göre Adams’ın maaş çeki BTC ve ETH‘ye çevrildi. Adams yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“New York dünyanın merkezi ve biz onun kripto para birimi ve diğer finansal yeniliklerin merkezi olmasını istiyoruz. Bu tür yeniliklerin ön saflarında yer almak, istihdam yaratmamıza, ekonomimizi geliştirmemize ve dünyanın her yerinden yetenekler için bir mıknatıs olmaya devam etmemize yardımcı olacak.”

Belediye başkanının ofisine göre, maaş çeki Coinbase aracılığıyla dönüştürüldü.

Eric Adams, belediye başkanlığı kampanyası sırasında şehri daha kripto dostu hale getirme sözü verdi, ancak NYC belediye başkanının eyalet düzeyindeki düzenleyici faktörlerle ilgili belirli şikayetler açısından yapabileceklerinin sınırları var. Yine de endüstri üyeleri gözle görülür bir şekilde kripto yanlısı bir belediye başkanının uzun vadede faydalı olacağını söylüyor.

ABD ve Kripto Paralar

Bugün Bitcoin ve onun gibi PoW algoritmasında çalışan kripto paraların enerji tüketimiyle alakalı bir komite duruşması düzenledi. ABD’li siyasilerin bir kısmı Bitcoin’in yüksek enerji tüketimiyle alakalı endişelerini açıkça paylaşıyor. Geçtiğimiz yıl Tesla’nın patronu Elon Musk’a Bitcoin’in kömür yataklarından beslenen enerjiyi kullanarak dünyaya zarar verdiğini savunup BTC ödemelerini şirketinde askıya almıştı.

O günden bu yana Çin yasaklarıyla madencilerin anavatanı değişti. Ağırlık olarak Çin’de bulunan madenciler artık daha yeşil enerjiye sahip ülkelerde faaliyetlerine devam ediyor. Enerjisinin önemli kısmını kömür ile üreten Çin’in oyundan kendini çıkarması ortada vadede Bitcoin’in lehine oldu diyebiliriz. Küresel Bitcoin hash gücü (madencilerin üretim kapasitesi) yeniden Çin yasaklarının öncesinde hatta daha üzerine çıktı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI