reklamı kapat

Türk Yatırımcıların %50’si 20.000 Doların Yakın Olduğunu Düşünüyor

Alp Işık’ın düzenlediği ankete göre Türklerin %50’si Bitcoin’in yarılanmadan önce 20.000 doları göreceğini düşünüyor.
16:31
21 Eylül 2019

Bilgisayar mühendisi ve kripto para yatırımcısı Alp Işık 13 Eylül’de Twitter üzerinden paylaştığı bir anket ile 2020’de gerçekleşecek olan Bitcoin madencilik ödülü yarılanması öncesinde fiyatın yeniden 20.000 doları görüp göremeyeceğini takipçilerine sordu.

Ankete Katılım Yüksek

Işık’ın açıklamalarına göre ankete katılım gayet yüksek oldu ve 5.552 kişi düzenlenen ankete katıldı. Ankete katılanların %50’si Bitcoin fiyatının yarılanma öncesinde 20.000 barajını kıracağını düşündüğünü belirtti.

Katılımcıların %35’i fiyatın yarılanma öncesinde 20.000 dolar olmayacağını düşündüğü ifade ederken %15 bir fikrinin olmadığını belirtti.

Türk katılımcıların Bitcoin’den beklentilerini yansıtan bu ankete katılımın yüksek olması da Türkiye’deki yatırımcıların Bitcoin’e ve kripto paralara olan ilgisinin giderek yükseldiğini gösteriyor.

Bu anketin yanı sıra geçtiğimiz günlerde Statista’nın düzenlediği bir ankette Türkiye’nin kripto para birimlerinin dünyada en yaygın kullanım gördüğü bölge olduğu ortaya çıkmıştı. Anket sonuçlarında her 5 Türk vatandaşından en az bir tanesinin geçmişte ya da şu anda kripto para birimleriyle işlem yaptığı ortaya çıkmıştı. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun