The Sandbox Coin Nasıl Alınır?

12:14
30 Mart 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

The Sandbox (SAND), kullanıcıların bir oyun içerisinde dijital varlık oluşturabilmesini, satabilmesini veya alabilmesini sağlayan bir blockchain tabanlı sanal dünyadır. 2011 yılında Pixowl tarafından geliştirilen bu oyun daha sonra ise merkezsiz otonom organizasyonlar (DAO) ve NFT’ler ile birleşerek inanılmaz bir kripto para projesine dönüştü. The Sandbox, oyun topluluğu için merkezsiz bir platform üretmenin yanı sıra NFT’ler ile inanılmaz bir gelir elde edilmesinin de önünü açmayı başardı.

Resmi whitepaper içerisinde yazan bilgilere bakıldığında Sandbox platformunun temel hedefi oyun sektörüne blockchain teknolojisini tanıtmak ve bunun dünya çapında başarılı olmasını sağlamak. Platform, kazanmak için oyun oyna modelini temel almakta ve hem oyuncuların hem de oyun yaratıcılarının kazanç elde etmesini sağlamakta. The Sandbox,  SAND Coin isimli hizmet tokenini de piyasaya sürerek kullanıcıların oyun içi gelir elde edebilmesinin önünü açtı.

Sandbox projesi Pixowl kurucu ortağı ve CEO’su Arthur Madrid tarafından piyasaya sürüldü. Buna ek olarak Sebastien Borget’in de projeye ciddi anlamda katkı sağladığı biliniyor. The Sandbox Coin’i diğerlerine göre eşsiz kılan ise blockchain teknolojisini hem NFT  hem de oyun sektörü ile harmanlaması olarak biliniyor. The Sandbox Coin bu sayede de adını kısa sürede sektörde duyurdu ve Atari, Helix veya bunun gibi dev oyun sektörü markalarının sektöre girmesini sağladı.

The Sandbox (SAND) Nedir?

The Sandbox Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,84 dolarlık birim fiyata sahip. Gün içerisinde %6 yükseliş elde eden SAND Coin, piyasa değerine göre ise 116. sırada bulunuyor. Toplam 581 milyon dolarlık piyasa değerine sahip olan SAND, özellikle NFT sektörünün yaşadığı yükseliş ile beraber adından söz ettirdi ve tam olarak rekor kırdı. SAND’in toplam arzı 3 milyar olsa da bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla toplam 686 milyon adet SAND sirkülasyonda bulunuyor.

SAND Coin Nereden Alınır?

Binance tarafından anında listelenen SAND Coin, tahmin edilebileceği gibi Binance üzerinden satın alınabilir. Lider kripto para borsası Binance üzerinde hesap açtıktan sonra SAND/USDT veya SAND/BTC işlem çiftleri ile alım yapmak mümkün. Buna ek olarak daha düşük likiditeye sahip olsa da SAND/BUSD ve SAND/BNB işlem çiftleri de bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar